Zdobądź bilet na Pozytywne Wibracje jako dawca szpiku

2011.07.20 00:00
Szlachetna akcja i możliwość znakomitej zabawy. Organizatorzy festiwalu Pozytywne Wibracje podjęli współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Osoby, które zarejestrują się jako potencjalni dawcy szpiku mogą zdobyć 20 biletów na imprezę.
Zdobądź bilet na Pozytywne Wibracje jako dawca szpiku
Fot: Wojciech Zalewski

Białaczka jest niezwykle ciężką chorobą wymagającą skomplikowanego postępowania medycznego z pacjentem. Często jedynym ratunkiem dla chorego jest przeszczep szpiku, który może dać nadzieję na dalsze życie. Osoby zapadające na ten nowotwór krwi muszą nieraz stoczyć ciężką batalię z chorobą, aby tego przeszczepu doczekać. Niezbędnym czynnikiem jest znalezienie dawcy, który będzie zgodny antygenowo z pacjentem.

Już w ten piątek (22.07) wszystkie osoby, które chcą znaleźć się w bazie niespokrewnionych dawców szpiku mogą się do niej wpisać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Na parkingu przy Pałacu Branickich w Białymstoku, na terenie którego o godz. 19 ruszy Pozytywne Wibracje Festival, odbędzie się rejestracja potencjalnych kandydatów.

Zgłosić się mogą wszystkie zdrowe osoby pomiędzy 18. a 45. rokiem życia z dowodem tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL. Rejestracja odbędzie się w godzinach 13.30 - 18.30.

Pierwsze 20 osób, które w piątek zawitają do ambulansu RCKiK otrzymają bilety na piątkowe koncerty w ramach Pozytywne Wibracje Festival.

E.S.

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39