Żegnamy wakacje. Czy był to bezpieczny okres na polskich drogach?

2020.09.01 13:26
Za nami okres wakacji. Mimo dużego zaangażowania różnego rodzaju służb, w bieżącym roku również doszło do tragicznych zdarzeń w postaci śmiertelnych wypadków drogowych.
Żegnamy wakacje. Czy był to bezpieczny okres na polskich drogach?
Fot: policja.gov.pl

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym takim zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były podstawowe zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Ponad 400 śmiertelnych wypadków na polskich drogach

W tym roku wakacje zaczęły się 27 czerwca. Wiele osób udało się w przeciągu lipca i sierpnia na utęskniony wypoczynek. Niestety, według policyjnych statystyk rokrocznie podczas takich wycieczek i wypraw dochodzi do wielu wypadków, a niektóre z nich są tragiczne w skutkach.

437 wypadków śmiertelnych miało miejsce na polskich drogach od początku tegorocznych wakacji - podaje policja. A tylko ostatniej doby - 14.

Miejsca, w których do nich doszło, są zaznaczone na specjalnej interaktywnej mapie, prowadzonej przez funkcjonariuszy policji. Na Podlasiu wg danych umieszczonych na mapie od początku wakacji doszło do 14 śmiertelnych wypadków drogowych.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 była codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policyjne podsumowanie minionej doby w Podlaskiem

Zaś minionej doby w północno-wschodniej części Polski, podlascy policjanci zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 2 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 5 poszukiwanych. Na drogach województwa doszło do 2 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze interweniowali 477 razy.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

969 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39