Zerwała płaskorzeźbę Jezusa i wywaliła ją do kosza

2021.07.13 11:27, Aktualizacja: 2021.07.13 11:53
Policja poszukuje osobę, która zerwała z kościoła płaskorzeźbę Jezusa. Podejrzana jest o dokonanie obrazy uczuć religijnych.
Zerwała płaskorzeźbę Jezusa i wywaliła ją do kosza
Fot: Archidiecezja Białostocka / KMP Białystok
Policja prosi o pomoc w identyfikacji

"W godzinach porannych została skradziona z kruchty kościoła pw. św. Wojciecha w Białymstoku figurka Pana Jezusa. Odnaleziono ją w koszu na śmieci" - przekazała w mediach społecznościowych Archidiecezja Białostocka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (12.07) przed mszą poranną w kościele przy ul. Warszawskiej w Białymstoku. Policja zabezpieczyła ślady oraz nagrania z monitoringu.

Teraz udostępnia wizerunek oraz prosi o pomoc w identyfikacji osoby widocznej na zdjęciu.

"Kobieta, której wizerunek przedstawiamy, podejrzana jest o dokonanie obrazy uczuć religijnych poprzez zerwanie płaskorzeźby ze ściany kościoła Świętego Wojciecha w Białymstoku" - informuje Komenda Miejska Policji w Białymstoku.

Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji, proszone są o kontakt z numerem alarmowym 112, Komisariatem Policji II w Białymstoku 47 711 32 22 lub najbliższą jednostką policji. Policja zapewnia, że sprawdzi każdą, nawet anonimową informację.

[AKTUALIZACJA]

Policja już zatrzymała kobietę, która została nagrana przez monitoring. To 64-letnia mieszkanka Białegostoku. W tej chwili policjanci wykonują z zatrzymaną czynności procesowe.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1559 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39