Zgłoś Białystok na wizytówkę Polski w Google Street View

2011.05.24 00:00
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do usługi Street View i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju. Głosujmy na Białystok!
Zgłoś Białystok na wizytówkę Polski w Google Street View
Fot: P.Czechowski

Street View to funkcja Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać zdjęcia wykonane na wszystkich 7 kontynentach, w 27 krajach, w tym setki atrakcji turystycznych.

W startującym plebiscycie "Patrzcie, Polska!" zostanie wybrana wizytówka na Street View, a następnie odbędzie się głosowanie na atrakcje turystyczne i interesujące miejsca, które mają być fotografowane. Propozycje można zgłaszać do 31 maja w czterech kategoriach: Miejsca kultury i historii (np. starówka, zabytek), Cuda natury (np. plaża, park narodowy), Miejskie uroki (np. ulice, place), Ukryte skarby (miejsca, które nie pojawiły się jeszcze na pocztówkach, a powinny). Finałowe miejsca zostaną poddane głosowaniu internautów. Zwycięska lokalizacja pokazana zostanie jako polska premiera na Street View, a pozostałe miejsca, które znajdą się w finale, stworzą galerię polskich skarbów.

Magistrat zachęca białostoczan do głosowania wedle klucza:

- nazwa miejsca: Pałac oraz barokowe ogrody Branickich, kategoria: Miejsca kultury i historii, a także
- nazwa miejsca: Rynek Kościuszki w Białymstoku, kategoria: Miejskie uroki.

Głosowanie odbywa się przez formularz dostępny TUTAJ. Od ilości oddanych głosów zależy, czy Białystok będzie zagraniczną wizytówką całej Polski.

MAG

1606 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39