Zgłoś książkę, którą chcesz przeczytać

2020.09.11 11:19
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku pozyskała 250 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Oznacza to, że biblioteka zakupi jesienią tego roku ok. 11 tys. książek. Czytelnicy już mogą zgłaszać propozycje tytułów, jakie chcieliby zobaczyć na bibliotecznych półkach.
Zgłoś książkę, którą chcesz przeczytać
Fot: Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska

Zamiast 4, aż 11 tysięcy książek wzbogaci jesienią 2020 r. księgozbiór Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wicepremier Piotr Gliński zaakceptował zwiększenie dotacji dla Książnicy z 90 tys. do 250 tys. zł na zakup nowości wydawniczych. Środki pochodzą z ministerialnego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego przez Bibliotekę Narodową. Takie zwiększenie dotacji było możliwe gdyż Książnica - dzięki środkom z budżetu województwa oraz budżetu miasta - posiadała fundusze na wkład własny na wymaganym poziomie.

- W związku z tym zachęcamy czytelników do zgłaszania propozycji książek, których nie powinno zabraknąć na naszych półkach - mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Wystarczy wysłać maila na adres: zglosksiazke@ksiaznicapodlaska.pl. Wiadomość powinna zawierać: tytuł, imię i nazwisko autora danej publikacji oraz wskazanie gdzie - do siedziby głównej czy konkretnej filii - ma trafić książka.

Książki trafią do wypożyczalni i czytelni, znajdujących się w siedzibie głównej instytucji oraz szesnastu filii, funkcjonujących na terenie Białegostoku.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1122 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39