"Zielony Białystok" rozstrzygnięty

2009.11.10 00:00
Najlepsze strony internetowe oraz plakaty nagrodzono w konkursie ekologicznym "Zielony Białystok". Nagrody i wyróżnienia wręczono podczas konferencji podsumowującej konkurs we wtorek, 10 listopada w Centrum Astoria.

- Chcieliśmy promować Białystok jako miasto wspierające działania ekologiczne i uczestniczące w edukacji obywateli, a w szczególności młodzieży - mówi Małgorzata Jaworska ze Stowarzyszenia Europa, które zorganizowało konkurs. Inne cele to m.in. zainteresowanie młodzieży problemami ekologii, rozwijanie hobby oraz zmotywowanie do samodzielnego działania.

Młodzieży z białostockich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie trzeba było długo namawiać. Na konkurs wpłynęło blisko 90 prac w dwóch kategoriach: "ochrona atmosfery, wód i lasów Białegostoku" oraz "Zielony Białystok 2009 - promocja ekologiczna miasta". Uczniowie zgłosili 27 stron internetowych oraz przygotowali 57 plakatów. Obradujące 6 listopada jury brało pod uwagę powiązanie pracy z tematyką, walory artystyczne, nowatorskość i nieszablonowość pomysłu.

Najwyżej ocenione zostały - strona internetowa wykonana przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego - Kamila Warpechowskiego, Elżbietę Piskorz i Agnieszkę Packiewicz oraz plakat Mateusza Czeczko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w kategorii "Zielony Białystok 2009 - promocja ekologiczna miasta". W drugiej nie przyznano nagród, jedynie wyróżnienie.

Pełną listę nagrodzonych oraz ich prace można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Europa.

Portal BiałystokOnline.pl patronował konkursowi.

andy

890 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39