Ziggy Gordon oficjalnie piłkarzem Jagi

2017.01.26 12:41
Ziggy Gordon – prawy obrońca, który występował ostatnio w Partick Thistle – przeszedł w czwartkowy (26.01) poranek badania medyczne, a następnie podpisał z Jagiellonią półroczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne 3 lata.
Ziggy Gordon oficjalnie piłkarzem Jagi
Fot: jagiellonia.pl

23-letniego obrońcę, który przez kilka lat chodził do polskiej szkoły, Jagiellonia chciała ściągnąć już latem. Wtedy jednak Gordon odrzucił ofertę Żółto-Czerwonych i przeniósł się do szkockiego Partick Thistle, gdzie jesienią rozegrał 14 spotkań. Długo we wspomnianym klubie miejsca jednak nie zagrzał. Kilkadziesiąt godzin temu rozwiązał za porozumieniem stron umowę z poprzednim pracodawcą i natychmiast dogadał się z Żółto-Czerwonymi.

Mierzący 180 cm prawy obrońca złączył się z białostockim zespołem półroczną umową, która zawiera możliwość przedłużenia jej aż o 3 lata. Warto zaznaczyć, że jest to zawodnik dosyć odporny na urazy. W sezonie 2015/2016 rozegrał wszystkie możliwe ligowe spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Łącznie ma na koncie 78 występów na poziomie szkockiej Premiership.

Ziggy Gordon, czyli Szkot z polskimi korzeniami (jego matka jest Polką), będzie rywalizować o miejsce w składzie z Łukaszem Burligą. Już jutro (27.01) dołączy do swoich nowych kolegów, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Turcji.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1109 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39