Zlecą się morsy z całego regionu. Planowana jest kąpiel z pochodniami

2022.01.19 09:25
Już w najbliższy weekend (22-23.01) dojdzie do skutku 13. Augustowski Zlot Morsów. Impreza rozpocznie się w sobotnie popołudnie, a zakończy w niedzielę o godz. 14.00.
Zlecą się morsy z całego regionu. Planowana jest kąpiel z pochodniami
Fot: Tomasz Kisłowski/Augustowski Klub Morsów

Zima to czas, kiedy swoje 5 minut mają morsy. Na Podlasiu fanów lodowatych kąpieli nie brakuje, stąd też systematycznie organizowane są dla takich osób różnego rodzaju imprezy. Najbliższa będzie miała miejsce w Augustowie.

Podczas 13. Augustowskiego Zlotu Morsów planowane są takie atrakcje jak: kąpiel w Netcie z pochodniami, ognisko, taneczna rozgrzewka czy wielki bal morsów i ich sympatyków. Do dyspozycji uczestników będzie też gorąca beczka.

Augustowskie wydarzenie przyciąga co roku liczne grono morsów z całego regionu i nie tylko. Nic w tym jednak dziwnego. Korzyści z lodowatych kąpieli jest wiele. Przebywanie w zimnej wodzie m.in. zwiększa odporność organizmu, poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego oraz polepsza ukrwienie skóry.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na niedzielę na godz. 11.00, ale cały event tak naprawdę rozpocznie się już w sobotnie popołudnie, kiedy nastąpi przywitanie gości, po którym zorganizowana zostanie wspólna kąpiel w Netcie z pochodniami.

Więcej informacji: 13. Augustowski Zlot Morsów

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

886 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39