Złodziej w sklepie spożywyczm. 48-latek pobił trzy ekspedientki

2013.12.03 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który chcąc ukraść kosmetyki, pobił ekspedientki. 48-letni Zbigniew Sz. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.
Złodziej w sklepie spożywyczm. 48-latek pobił trzy ekspedientki
Fot: Ł.W.
48-letni Zbigniew Sz. wkrótce stranie przed białostockim sądem rejonowym

Sprawa dotyczy zdarzenia z października bieżącego roku. Do jednego ze sklepów spożywczych przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Białymstoku wszedł Zbigniew Sz. 48-letni mężczyzna dość długo chodził po sklepie i rozglądał się, czy nikt go nie widzi. To zwróciło uwagę ekspedientek. Zbigniew Sz. próbował ukraść kosmetyki o wartości około 150 zł. Kiedy jedna z pracownic próbował go zatrzymać mężczyzna odepchnął ją. Drugą kobietę z kolei uderzył pięścią w twarz łamiąc jej nos. Trzecia z ekspedientek została przewrócona, po czym mężczyzna chwycił ją za włosy i zaczął ciągnąć po podłodze.

Zbigniew Sz. na początku przyznał się tylko do kradzieży. Zaprzeczył natomiast, że stosował przemoc wobec kobiet. W kolejnych przesłuchaniach przyznał się do wszystkiego i odmówił składania wyjaśnień.

Mężczyźnie grozi kawa nawet 10 lat więzienia. Zbigniew Sz. jest recydywistą - stąd sąd może wymierzyć mu jeszcze surowszą karę. Oskarżony 48-latek chce się dobrowolnie poddać karze 1 roku i 3 miesięcy więzienia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39