Złodzieje paliwa w rękach wymiaru sprawiedliwości

2017.11.15 10:09
Białostoccy policjanci zatrzymali przestępców odpowiedzialnych za kradzieże paliwa.
Złodzieje paliwa w rękach wymiaru sprawiedliwości
Fot: Podlaska Policja

Jak informuje zespół prasowy podlaskiej policji, na terenie pow. białostockiego w ciągu ostatnich tygodni dochodziło do wielu kradzieży paliwa. Schemat działania przestępców był podobny - w nocy pokonywali zabezpieczenia wlewów paliwa z koparek i ciężarówek na budowach i przyległych parkingach, następnie "ściągali" olej napędowy do przygotowanych wcześniej kanistrów.

Pracujący nad sprawą mundurowi w minionym tygodniu przeprowadzili działania zmierzające do zatrzymania osób podejrzewanych o te kradzieże.

W nocy z piątku na sobotę (10-11.11) wasilkowscy policjanci na parkingu maszyn budowlanych w rejonie Supraśla zatrzymali jednego z podejrzewanych. W reanult 35-latka czuć było silny zapach oleju napędowego, zaś podczas przeszukiwania auta mundurowi znaleźli nożyce do cięcia metalu, puste pojemniki, pompę do paliwa i ręczny wózek widłowy.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia około godz. 5.00 w Olmontach - tam po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 20- i 29-latka, którzy najprawdopodobniej dokonali kradzieży paliwa z dwóch koparek na terenie gminy Juchnowiec Kościelny.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili kolejnego mężczyznę, podejrzewanego o włamanie do maszyn budowlanych. To 42-letni mieszkaniec gminy Wasilków.

Podczas przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn policjanci ujawnili i zabezpieczyli liczne przedmioty pochodzące z przestępstw - w tym spawarkę z butlą co2 oraz motocykl kawasaki.

Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych "fantów" to nawet 50 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1542 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39