"Złota rączka" pomoże przy drobnych naprawach. Z pomocy skorzystało niemal 300 seniorów

2022.02.22 17:03
Osoby starsze z Białegostoku także w tym roku mogą korzystać z bezpłatnej pomocy fachowców przy drobnych naprawach domowych. Projekt w poprzednich latach cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców 60+.
"Złota rączka" pomoże przy drobnych naprawach. Z pomocy skorzystało niemal 300 seniorów
Fot: Pixabay

Fundacja Spe Salvi już po raz kolejny organizuje pomoc fachowców mieszkańcom Białegostoku w wieku 60 lat i więcej, mieszkającym samotnie, dysponującym niskimi dochodami, niesamodzielnym lub długotrwale chorym. Seniorzy mogą liczyć na wsparcie w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych instalacji, sprzętów i urządzeń domowych.

– Naprawa zepsutego zamka, wymiana uszczelek w oknach – to zadania, które mogą być kłopotliwe dla osób starszych. W takich właśnie sytuacjach może pomóc złota rączka. Ta inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego z pomocą fachowców znów chcemy zadbać o potrzeby starszych mieszkańców Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Miasto na realizację tego zadania od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. przeznaczy łącznie 210 tys. zł. W roku 2022 planowane jest wykonanie 620 usług, zaś w roku 2023 – 703. Białostoczanie mogą z tej pomocy korzystać bezpłatnie, z zastrzeżeniem, że jedna osoba może skorzystać z pomocy nie więcej niż raz w miesiącu i nie więcej niż 5 razy w roku.

- W 2021 r. z pomocy "złotej rączki" skorzystało 286 seniorów. Fachowcy wykonali 550 drobnych napraw. Zlecenia dotyczyły między innymi wymiany uszczelek w oknach, naprawy lub wymiany klamek w drzwiach, baterii umywalkowych, spłuczek sedesowych, zawieszania w łazience suszarek do ubrań, naprawy włączników - przekazała Eliza Bilewicz-Roszkowska z Departamentu Komunikacji Społecznej.

Wszystkie osoby starsze czy niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc w wykonaniu drobnych napraw do Fundacji "Spe Salvi". Wystarczy zadzwonić pod numer 578 733 659 lub zgłosić się osobiście (ul. Warszawska 50) i umówić się na konkretny termin. Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach 9.00-13.00, od poniedziałku do piątku.

Fundacja realizuje projekt "Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w miejscu ich zamieszkania poprzez wsparcie w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych" na zlecenie Miasta Białystok.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1152 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39