Zmarła dyrektor Bożena Grotowicz. Kierowała dwoma podlaskimi szpitalami

2023.12.17 08:25
W wieku 63 lat zmarła Bożena Grotowicz - wieloletnia dyrektor szpitala powiatowego w Bielsku Podlaskim, a przez ostatnie 2,5 roku - kierująca podobną placówką w Wysokiem Mazowieckiem.
Zmarła dyrektor Bożena Grotowicz. Kierowała dwoma podlaskimi szpitalami
Fot: Kamil Pietraszko
Bożena Grotowicz

Bożena Grotowicz w latach 2002-2021 pełniła funkcję dyrektora szpitala powiatowego w Bielsku Podlaskim. Przejmowała placówkę w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale głównie dzięki jej staraniom udało się znacząco poprawić stan szpitala. Ten w czasach rządów Grotowicz plasował się dość wysoko w rankingach szpitali powiatowych - znacząco poprawiając swoje infrastrukturę, wyposażenie oraz wzmacniając personel.

Szerokim echem w regionie odbyła się informacja o odwołaniu Grotowicz ze stanowiska. Wiązało się ono z konfliktem ze swoim zastępcą oraz sytuacją polityczną. Owa decyzja spotkała się z dużą dezaprobatą pracowników bielskiego SP ZOZ, którzy cenili współpracę z panią dyrektor.

Grotowicz nie musiała długo czekać na ofertę nowej pracy - szybko została dyrektorem szpitala ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Tam również - pomimo zaledwie 2,5 roku rządów - tamtejsze środowisko zdążyło docenić jej pracę. 4 grudnia, odchodząc na urlop zdrowotny, pani dyrektor skierowała pisemne podziękowania w stronę osób związanych ze szpitalem. Stanowiło to niejako pożegnanie - Grotowicz zmarła niecałe 2 tygodnie później, 16 grudnia.

- Przez te 2,5 roku dzięki jej osobistemu zaangażowaniu i pasji nasz szpital zmienił swoje oblicze stając się placówka XXI wieku. Dla mnie osobiście współpraca z Panią Dyrektor była okresem wspaniałych relacji, wielu doświadczeń i sam wiele od niej się nauczyłem. Za każde dobro bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ!! Byłaś osobą głębokiej wiary i wielkiego serca i taka Ciebie Bożenko zapamiętam [*] - napisał w mediach społecznościowych wojewoda wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1257 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39