Zmiana na stanowisku komendanta białostockiej policji

2019.07.17 16:42
Decyzją gen. Daniela Kołnierowicza insp. Wojciech Macutkiewicz, dotychczasowy komendant Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, został przeniesiony do Bielska Podlaskiego. Zamienił się on miejscami z insp. Maciejem Wesołowskim.
Zmiana na stanowisku komendanta białostockiej policji
Fot: MN
Insp. Wojciech Macutkiewicz nie będzie już miejskim komendantem policji w Białymstoku

O roszadzie na stanowisku miejskiego komendanta policji w Białymstoku mówiło się od jakiegoś czasu. Doszło do niej dokładnie 15 lipca. Decyzję w tej sprawie podjął Wojewódzki Komendant Policji gen. Daniel Kołnierowicz.

Dotychczasowy szef miejskich policjantów insp. Wojciech Macutkiewicz został przeniesiony do komendy w Bielsku Podlaskim. Transfer jest obustronny, bo od tej pory komendą w Białymstoku zarządzać będzie były szef bielskiej policji – insp. Maciej Wesołowski – który pełnił tę funkcję przez ostatnie dwa lata. Oficjalny rozkaz nie został na razie wydany, więc obaj funkcjonariusze na ten moment tylko pełnią obowiązki w nowych placówkach.

Inspektor Wojciech Macutkiewicz szefował białostockiej policji od ponad 3 lat, dokładnie od marca 2016 roku. Wcześniej był pierwszym zastępcą w garnizonie białostockim. Jeszcze wcześniej - od stycznia 2007 roku - był zastępcą komendanta miejskiego policji. W trakcie swojej kariery dowodził także V komisariatem w Białymstoku.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1264 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39