Zmiany przy stadionie na Zwierzyńcu

2018.02.13 17:13
Rozpoczęła się budowa parkingu i budynku magazynowego w Zespole Obiektów Sportowych "Zwierzyniec". Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje też modernizację boiska bocznego.
Zmiany przy stadionie na Zwierzyńcu
Fot: BOSiR
Tak wygląda obecnie parking przy stadionie lekkoatletycznym BOSiR-u

Najpierw parking i magazyn

Przy stadionie lekkoatletycznym przy ul. Zwierzynieckiej w końcu będzie można normalnie zaparkować. Dotychczas teren przeznaczony na postój samochód był tylko w niewielkim stopniu utwardzony. Sportowcy korzystający z obiektów sportowych BOSiR oraz goście funkcjonującego w kompleksie hotelu zmuszeni byli do parkowania na trawnikach. Teraz powstaje tam 70 miejsc postojowych oraz miejsce dla autokaru. Parking będzie składał się z dwóch części rozdzielonych pasem zieleni. Przebudowana zostanie podziemna infrastruktura techniczna i zamontowane zostanie oświetlenie terenu. Powstanie również zadaszona wiata ze stojakami na 24 rowery z utwardzoną nawierzchnią.

Umowa z wykonawcą obejmuje również budowę budynku magazynowo–warsztatowego, jakiego brakowało na „Zwierzyńcu”. Będą się tam mieściły pomieszczenia socjalne. Ponadto obiekt będzie służył do obsługi technicznej kompleksu sportowego. Prace mają zakończyć się w sierpniu. Koszt tych robót wyniesie ok. 1,8 mln zł.

– Stadion w Zwierzyńcu to ważne i potrzebne miejsce na mapie obiektów sportowych miasta – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Od kilku lat prowadzimy tam działania mające zmodernizować cały obiekt i umożliwić organizowanie w tym miejscu imprez na najwyższym poziomie.

Potem boczne boisko

BOSiR planuje również w tym roku modernizację boiska bocznego. Ma ona polegać na przebudowie istniejących urządzeń lekkoatletycznych, ale przede wszystkim na dostosowaniu parametrów dynamicznych nawierzchni na obiekcie rozgrzewkowym do wymagań IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) tak, aby były takie same, jak na stadionie głównym. W strefie do rozgrzewki – zgodnie z uzgodnieniami z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki – znaleźć się mają dwutorowe bieżnie o długości 60 i 80 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutu dyskiem i rzutu młotem. Obiekt, oprócz rozgrzewki i treningów, będzie mógł być wykorzystywany do przeprowadzania zawodów. BOSiR ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych na boisku bocznym i do 27 lutego czeka na oferty.

W ubiegłym roku modernizację przeszedł stadion lekkoatletyczny – m.in. wymieniono urządzenia lekkoatletyczne i zużytą nawierzchnię. Uzyskano dla obiektu świadectwo PZLA, dzięki czemu na tym stadionie w dniach 21-23 lipca 2017 roku, odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Koszt realizacji robót budowlanych wyniósł ponad 3,25 mln zł z czego Ministerstwo Sportu i Turystyki na tę inwestycję przyznało dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. W poprzednich latach przy stadionie lekkoatletycznym wymieniono ogrodzenie oraz wykonano remont ogólnodostępnych łazienek.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

Polecamy
Apress - Agencja reklamy
Apress - Agencja reklamyul. Bitwy Białostockiej 9 lok. 110
15-102 Białystok
www.apress.pl

Więcej informacji
1711 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39