Zmiany w białostockiej prokuraturze. Mamy nowego szefa

2024.02.28 10:55
We wtorek (27 lutego) ukazała się informacja o powołaniu nowego Prokuratora Regionalnego w Białymstoku. Został nim Tadeusz Marek.
Zmiany w białostockiej prokuraturze. Mamy nowego szefa
Fot: Prokuratura Krajowa

Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego Jacka Bilewicza na funkcję Prokuratora Regionalnego w Białymstoku powołano Tadeusza Marka. Bielewicz pełni obecnie obowiązki Prokuratora Krajowego. Komunikat w tej sprawie został opublikowany we wtorek (27 lutego) na stronie internetowej Prokuratury Krajowej.

Tadeusz Marek przez większość swojej kariery zawodowej związany był z Łomżą. To właśnie w tym mieście, w 1991 roku rozpoczęła się jego przygoda z togą. Z Prokuratury Rejonowej trafił w 1996 roku do Prokuratury Wojewódzkiej (obecnie Okręgowej) w Łomży, gdzie w latach 2003-2008 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Śledczego.

Pracę w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku rozpoczął w 2008 roku. W kwietniu 2016 roku objął funkcję prokuratora pierwszoliniowego w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą. Zajmował się prowadzeniem śledztw w sprawach przestępczości podatkowej, niegospodarności oraz przestępczości narkotykowej. Jego osiągnięcia śledcze zostały trzykrotnie nagrodzone przez Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego.

Od wtorku (27 lutego) pełni funkcję Prokuratora Regionalnego w Białymstoku. Zastąpił n tym stanowisku odwołaną pod koniec stycznia bieżącego roku Elżbietę Pieniążek.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1174 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39