Zmiany w komunikacji miejskiej na koniec roku

2012.12.27 00:00
Białostocka Komunikacja Miejska po raz kolejny przypomina o konieczności przeniesienia starych biletów papierowych na e-kartę. Warto pamiętać również, że w autobusy będą jeździły nieco inaczej niż zwykle.
Zmiany w komunikacji miejskiej na koniec roku
Fot: ESD

Jeśli w tym miesiącu nie wymienimy starych biletów papierowych ze znajdującą się na nich ceną sprzed ostatniej podwyżki (1,20 i 2,40) albo jeszcze starszych, na których w ogóle nie była drukowana cena (zielone ulgowe i czerwone normalne) stracą one ważność. Nie będzie też możliwości zakupienia dopłat do tych biletów.

Aby przenieść równowartość biletu na elektroniczną portmonetkę na e-karcie Białostockiej Komunikacji Miejskiej należy z głosić się z papierowymi biletami do punktu personalizacji kart w siedzibie BKM na ul. Składowej 11 (27 i 28 grudnia otwarty w godz. 7.00 - 15.00, 31 grudnia w godz. 7.00 - 12.00).

Pasażer może wybrać przeniesienie równowartości biletów na kartę imienną ze zdjęciem lub kartę na okaziciela. BKM zachęca do przenoszenia biletów na kartę imienną, ponieważ korzystanie z niej jest łatwiejsze.

Przenoszenie równowartości biletów papierowych odbywa się zgodnie z cennikiem biletów sprzed ostatniej podwyżki cen.

Oprócz końca ważności niektórych biletów papierowych jeszcze w tym roku warto pamiętać, że w Sylwestra będzie obowiązywał sobotni rozkład autobusów. Z powodu imprezy na Rynku Kościuszki autobusy wieczorem 31 grudnia będą jeździły objazdami z pominięciem odcinka ul. Sienkiewicza.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1835 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39