Zmiany w podlaskiej prokuraturze

2016.04.25 15:34
Od poniedziałku (25.04) nowi przełożeni będą kierowali białostockimi prokuraturami. Zmiany są spowodowane znowelizowaną ustawą o prokuraturze, która weszła w życie na początku marca.
Zmiany w podlaskiej prokuraturze
Fot: Justyna Fiedoruk

Prokuraturą Okręgową w Białymstoku kieruje teraz Marek Czeszkiewicz. Jest on przełożonym prokuratorów prokuratury okręgowej, prokuratorów rejonowych i prokuratorów prokuratur rejonowych na obszarze działania prokuratury okręgowej. Od teraz będzie się zajmował sprawami organizacyjnymi, kadrowymi, skargowymi, tajnymi i obronnymi. Wcześniej był m.in. sędzią Trybunału Stanu. Czeszkiewicz zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Marka.

Jego zastępcą została prokurator Krystyna Ciwoniuk, która m.in. będzie sprawowała bezpośredni nadzór nad działalnością Wydziału II Postępowania Sądowego.

Jeśli chodzi o Prokuraturę Rejonową Białystok-Południe, to będzie nią teraz kierował Wojciech Zalesko, który zastąpił Marka Winnickiego. Jego zastępcą będzie Anita Suchorowska. Szefem w Prokuraturze Rejonowej Białystok–Północ został zaś Maciej Płoński.

Zmiany wprowadzono także w jednostkach w Hajnówce, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim.

Zgodnie z nową ustawą, prokuratury apelacyjne zostały zastąpione prokuraturami regionalnymi, które będą zajmowały się przede wszystkim walką z najistotniejszymi i najpoważniejszymi przestępstwami finansowo-skarbowymi oraz przestępstwami skierowanymi przeciw obrotowi regionalnemu (więcej: Zamiast Prokuratury Apelacyjnej będzie Prokuratura Regionalna).

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

999 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39