Zmiany w Radzie Miasta Łomża. Jest nowa przewodnicząca

2020.01.22 17:02
Wieloletnia radna Alicja Konopka została wybrana nową przewodniczącą Rady Miasta Łomża. Zastąpi na tym stanowisku Jana Olszewskiego.
Zmiany w Radzie Miasta Łomża. Jest nowa przewodnicząca
Fot: UM Łomża

W grudniu, w łomżyńskiej radzie miasta, doszło do przewrotu, po tym jak część radnych złożyła wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Jana Olszewskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Radni Prawa i Sprawiedliwości, których w radzie jest ośmioro, zdecydowali o przejściu do opozycji, a rządzi obecnie koalicja klubu radnych prezydenta Mariusza Chrzanowskiego oraz Koalicji Obywatelskiej, którzy mają łącznie 12 mandatów.

Wybory nowego przewodniczącego, a właściwie przewodniczącej, odbyły się w środę (22 stycznia). Wygrała je bowiem Alicja Konopka z klubu radnych Mariusz Chrzanowskiego. Uzyskała ona 12 głosów poparcia i pokonała Wiesława Grzymałę (10 głosów).

Alicja Konopka ma największy staż w łomżyńskiej radzie miejskiej spośród wszystkich obecnych miejskich radnych Łomży. Radną jest od 1994 roku.

Mariusz Chrzanowski niemal do końca poprzedniej kadencji samorządu był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Odszedł z niego, po tym jak partia zdecydowała się wystawić w wyborach na stanowisko prezydenta Agnieszkę Muzyk (byłą zastępczynię Chrzanowskiego). Chrzanowski zdecydował się wówczas wystartować z własnego komitetu i zdecydowanie wygrał.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1684 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39