Zmiany w sztabie szkoleniowym Jagiellonii. Asystentem trenera został wychowanek klubu

2022.01.08 08:42
31 grudnia 2021 r. na nowego trenera Jagiellonii Białystok wybrano Piotra Nowaka. Roszada na stanowisku głównego szkoleniowca to nie jest jedyna zmiana w sztabie trenerskim.
Zmiany w sztabie szkoleniowym Jagiellonii. Asystentem trenera został wychowanek klubu
Fot: Grzegorz Chuczun

Duma Podlasia poinformowała o kolejnych zmianach w sztabie szkoleniowym. Białostocki klub ogłosił, że drużynę opuszczają Dawid Musiał (trener przygotowania motorycznego) i Adrian Siemieniec (asystent trenera), natomiast Piotr Grzybko zajmie się pracą z bramkarzami w klubowej akademii. Ich miejsca zajmą Michał Adamczewski (trener przygotowania fizycznego), Andrzej Olszewski (trener bramkarzy) oraz Marek Wasiluk (asystent trenera).

Ten ostatni to wychowanek Dumy Podlasia, który to w żółto-czerwonych barwach rozegrał 69 meczów (1 gol, 3 asysty). Ostatnio Wasiluk pracował w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii. Jeżeli chodzi o Andrzeja Olszewskiego, to i ta postać może być kibicom znana, gdyż wspomniany trener w przeszłości również był zawodnikiem białostockiego zespołu, a jeszcze niedawno szkolił młodych golkiperów Dumy Podlasia w klubowej akademii.

Z kolei Michał Adamczewski nigdy wcześniej nie był związany z Jagą. Nowy trener przygotowania fizycznego współpracował z Piotrem Nowakiem, gdy ten sprawował opiekę nad gdańską Lechią.

Warto także dodać, że w klubie pozostanie Rafał Grzyb (asystent).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1162 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39