Zmienia się rozkład jazdy pociągów

2015.03.14 00:00
W niedzielę (15.03) zmienia się rozkład jazdy pociągów. Korekta spowodowana jest pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych, a także analizą wniosków i próśb pasażerów.
Zmienia się rozkład jazdy pociągów
Fot: ESD

Rozkłady jazdy - w odpowiedzi na wnioski pasażerów - zmieniają podlaskie Przewozy Regionalne. Przykładem jest nowy pociąg relacji Kuźnica Białostocka – Sokółka – Kuźnica Białostocka, który dzięki skomunikowaniu na stacji Sokółka z pociągami relacji Suwałki – Białystok i Białystok – Suwałki zapewni dodatkowe wieczorne połączenia Białegostoku z Kuźnicą. Nowy kurs w soboty i niedziele będzie rozpoczynał się Kuźnicy o godz. 18:45. Przyjedzie do Sokółki na 19:02, skąd o 19:09 odjedzie pociąg do Białegostoku. Z Sokółki pociąg odjedzie o godz. 21:13, po przyjeździe z Białegostoku o godz. 21:08, przyjazd do Kuźnicy na 21:30. To efekt porozumienia Urzędu Marszałkowskiego z samorządem Kuźnicy, który współuczestniczy w jego finansowaniu.

Innym udogodnieniem dla pasażerów jest zmiana godziny odjazdu popołudniowego pociągu z Kuźnicy do Białegostoku z 16:06 na 15:29.

Mieszkańców Czuprynowa z pewnością ucieszy wiadomość, że od 15 marca pociągi interREGIO kursujące do/z Grodna będą zatrzymywać się na przystanku w tej miejscowości.

Z powodu remontu torów na stacji Siedlce zawieszony został ruch pociągów na odcinku Siedlce – Siedlce Baza. Pasażerowie podróżujący na trasie Hajnówka / Czeremcha – Siedlce, będą w dalszym ciągu korzystać z komunikacji zastępczej. Przejazd będzie możliwy na podstawie ważnych biletów kolejowych.

W związku z niewielkimi zmianami obejmującymi część pozostałych połączeń Przewozy Regionalne proszą o sprawdzanie rozkładów jazdy pociągów przed wyjazdem.

Także od niedzieli wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów PKP. Informacje są dostępne na peronach, dworcach oraz w Internecie. Zmiany w rozkładzie związane są z szerokim zakresem modernizacji i remontów linii oraz obiektów kolejowych. Korekta obowiązywać będzie do 25 kwietnia.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1206 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39