Zmieniają świat już w szkole średniej! Sprawdź, co robią uczniowie INFOTECH

2023.06.15 13:32
Zmieniają świat już w szkole średniej! Uczniowie INFOTECH zaprojektowali i zaprogramowali PillNotifier – urządzenie pomagające osobom starszym i niepełnosprawnym!
Zmieniają świat już w szkole średniej! Sprawdź, co robią uczniowie INFOTECH
Fot: INFOTECH

Uczniowie Technikum Programistycznego INFOTECH w Białymstoku zaprojektowali innowacyjny system składający się z urządzenia oraz oprogramowania towarzyszącego, mającego na celu pomoc w systematyczności brania leków. Powstał z główną myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, które korzystają z długotrwałej farmakologii.

Urządzenie zapewnia liczne udogodnienia, tj. komunikaty głosowe, wyświetlacz OLED pokazujący godzinę kolejnej dawki, podświetlenie diodami wybranej przegródki z lekiem oraz diody zewnętrzne ułatwiające odnalezienie urządzenia w ciemnym miejscu i przyciągające uwagę osób niedosłyszących. Poza tym użytkownicy otrzymują również powiadomienia push na swoje urządzenia mobilne po podłączeniu urządzenia do systemu.

Projekt został doceniony na Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice, a twórcy – Jakub Gryko, Kamil Ryś i Gabriela Olizarowicz, pod nadzorem Jacka Cichosza – nauczyciela przedmiotów zawodowych, wygrali indeks na dowolną uczelnię techniczną w Polsce.

INFOTECH to miejsce, które daje realną możliwość zmieniania otaczającego nas świata, w którym nauczyciele i uczniowie mają świadomość, że nowoczesne technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, a będą rozwijać się jeszcze szybciej. Komputeryzacji ulega coraz więcej dziedzin życia, a branża technologiczna zmienia się dynamicznie. Zmienia się też aktywność, zainteresowania i sposób komunikowania się ludzi – coraz częściej przenoszą się do świata wirtualnego.

Edukacja przyszłości

Szkoły INFOTECH szybko stały się ważnym miejscem na technologicznej mapie Podlasia oraz polskiej edukacji. Ich pomysł na naukę przyszłości z kategorii ciekawostki i nowinki szybko przekuł się w konkrety i co roku placówka rekrutuje ponad 100 uczniów.

Zainteresowanie szkołą stale rośnie ze względu na sukcesy uczniów i nauczycieli, które stanowią dowód na to, że dany format kształcenia przynosi efekty. Za sukcesem placówki stoi m.in. system autorskich testów wstępnych przygotowywanych przez ekspertów, którzy wyłapują utalentowaną i zmotywowaną młodzież, a także konkurencyjne czesne, które inwestowane jest w nowe technologie, wyspecjalizowaną kadrę i cyfrowy rozwój uczniów.

W tegorocznej rekrutacji zgłosiło się do tej pory ponad 200 chętnych, a połowa z nich, ci najzdolniejsi, została już przyjęta do szkół. W tym roku przewidziany jest jeszcze jeden termin naboru. Na zdolnych uczniów czekają miejsca w liceum ze specjalizacją Media cyfrowe i IT oraz w Technikum Programistycznym o dwóch specjalizacjach: Programista Internetu Rzeczy, oraz Technik Programista.

Najlepiej opłacany zawód

Powodów, by wybrać tę szkołę, można podać kilka. Najważniejszym z nich może być fakt, że programista figuruje niemal we wszystkich zestawieniach typujących „zawody przyszłości”. W tej chwili na polskim rynku brakuje około 50 tys. programistów, a dziś jest to jedna z najlepiej opłacanych grup zawodowych.

Ostatni test wstępny przewidziany w tej rekrutacji odbędzie się 17 czerwca. By się na niego zapisać, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po pozytywnej weryfikacji, w ciągu 3 dni, szkoła skontaktuje się z uczniem, zapraszając na test oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, na rozmowę kwalifikacyjną.

Zapewnią paszport do kariery?

Szkoły INFOTECH objęte są autorskim programem SofTech, który ma na celu rozwijanie u uczennic i uczniów kompetencji miękkich, niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Uczestniczą m.in. w zajęciach z coachingu kariery, organizowanych w celu pomocy w wyborze studiów i dalszej ścieżki zawodowej.

Technikum i liceum INFOTECH są szkołami niepublicznymi o uprawnieniach szkoły publicznej. Szkoła jest instytucją niedochodową. Wszystkie jej przychody są przeznaczane na edukację.

Programowanie na wakacje

INFOTECH to nie tylko nauka w szkołach średnich. Placówki w świat technologii wprowadzą osoby w różnym wieku, w tym nie tylko uczniów swojej szkoły. W swojej ofercie edukacyjnej mają także zajęcia dla młodszych uczniów oraz młodzieży z innych placówek edukacyjnych, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nową, użyteczną wiedzę.

Wakacje przy komputerze czy smartfonie można spędzić oglądając filmiki na TikToku, ale też np. zdobywając umiejętności z zakresu podstaw programowania czy ucząc się animacji poklatkowej. W INFOTECHu organizowane są kursy wakacyjne, prowadzone z pasją, w przyjaznej atmosferze przez cenionych w swoich dziedzinach specjalistów. Wśród kursów znajdują się:

– Programowanie w Minecraft/LegoRobots,
– Programowanie mobilnych aplikacji w App Inventor,
– GameDev – Stwórz własną grę w Unity,
– Warsztaty z animacji poklatkowej,
– Warsztaty z montażu filmowego,
– Wakacyjne warsztaty INFOTECH (półkolonie dla dzieci).

Więcej o szkoleniach można przeczytać tutaj.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39