ZMK wynajmuje artakcyjne lokale w centrum. Co w nich będzie?

2014.01.08 00:00
W przyszłym tygodniu Zarząd Mienia Komunalnego chce rozstrzygnąć kilka przetargów. Do wynajmu przeznaczył ciekawe nieruchomości w centrum Białegostoku.
ZMK wynajmuje artakcyjne lokale w centrum. Co w nich będzie?
Fot: ZMK
Lokal przy ul. Kilińskiego 12

16 stycznia - o ile znajdą się chętni - pod młotek pójdzie lokal na parterze przy ul. Kilińskiego 12. To ciekawa nieruchomość, z uwagi na jej położenie - znajduje się blisko ruchliwego Rynku Kościuszki. Cena wywoławcza za metr wynosi 45 zł brutto. Oznacza to, że przy 54 m2 powierzchni miesięczny czynsz opiewać będzie na ponad 2400 zł. Do tego najemca ma uiszczać opłaty za ogrzewanie czy wodę.

ZMK liczy, że znajdą się chętni, by przy Kilińskiego prowadzić działalność gastronomiczną (wówczas najemca będzie musiał zapewnić ogólnodostępną toaletę). Nie jest to jednak warunek konieczny - lokal jest przeznaczony na prowadzenie działalności gospodarczej w ogóle. Do tej pory mieściło się w nim biuro nieruchomości.

Kolejny lokal, który w tej chwili stoi pusty znajduje się przy ul. Sienkiewicza 9. Ma 65 m2 powierzchni. Jego stawka wywoławcza to 50 zł za metr. Podobnie, jak w przypadku nieruchomości przy Kilińskiego, jest przeznaczony na szeroko pojętą działalność gospodarczą. W obu przypadkach o wynajmie zadecyduje nie tylko cena, ale również koncepcja prowadzonej działalności i aranżacja lokalu (których opisy trzeba dołączyć do oferty przetargowej).

W ścisłym centrum Białegostoku pod wynajem przeznaczona jest także nieruchomość przy ul. Skłodowskiej-Curie 8. Przetarg na ten lokal zaplanowano na 17 stycznia. ZMK ma nadzieję że 65 m2 wynajmie za stawkę 45 zł za metr, czyli ponad 2900 zł miesięcznie.

Wszystkie z lokali są wystawione na przetarg po raz pierwszy. Jeśli nie znajdą się chętni, by je wynająć, kolejne przetargi - już z obniżoną ceną wywoławczą - powinny być ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

809 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39