Zmora wszystkich zdających. Czy łuk zniknie z egzaminu?

2016.04.13 08:02
Według pomysłodawców projektu, jazda po łuku nie ma odzwierciedlenia w realnej jeździe, a niestety oblewa go około 40% zdających egzamin praktyczny na prawo jazdy. Czy łuk zniknie z egzaminu?
Zmora wszystkich zdających. Czy łuk zniknie z egzaminu?
Fot: Archiwum

Kwestię manewru jazdy po łuku poruszono podczas spotkania reprezentantów ośrodków szkolenia kierowców z przedstawicielami Departamentu Transportu Drogowego odbywającego się w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Warto również zaznaczyć, że pomysł zmian w egzaminach na prawo jazdy nie dotyczy jedynie manewru, o którym mowa, a o istnieniu egzaminu na placu w ogóle. Rezygnacja z egzaminów na placu manewrowym na pewno zmniejszyłaby koszty funkcjonowania ośrodków szkolenia kierowców, które nie musiałyby kupować czy dzierżawić terenu.

Niemniej jednak straciłyby na tym Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Jak wynika ze statystyk, około 40% egzaminowanych nie zdaje jazdy po łuku, co oznacza dla kursanta najdroższą i najkrótszą jazdę w życiu - koszt egzaminu to 140 zł, bez względu na to, czy nie zda na łuku, czy podczas jazdy w mieście.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1572 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39