Znakomita kolejka białostockich I-ligowców

2023.03.27 09:17
W sobotę i niedzielę (25-26.03) o I-ligowe punkty walczyły futsalowe zespoły ze stolicy Podlasia. Bonito Helios pokonało Team Lębork, natomiast Futbalo rozbiło Futsal Szczecin.
Fot: Bonito Helios Białystok

Drużyna Bonito Helios Białystok odniosła 3. zwycięstwo z rzędu. Ekipa ze stolicy Podlasia po trzymającym w napięciu boju wygrała u siebie z Teamem Lębork, dzięki czemu klub z naszego miasta awansował na 9. miejsce w tabeli. W meczu, który zakończył się wynikiem 6:5, gole dla Bonito strzelali Mateusz Prolejko, Alaksiej Vatkevich, Jakub Kozłowski, Mateusz Rogowski, Bartosz Gołaszewski oraz Patrycjusz Gaffke (bramka samobójcza).

Jeszcze lepiej w 19. serii zmagań wypadło Futbalo. Białostoczanie, po bardzo dobrym występie, rozbili we własnej hali Futsal Szczecin 7:1. W pierwszej połowie, w odstępie zaledwie 90 sekund, trafienia na konto gospodarzy zdobyli Hubert Stachurski, Jakub Budźko i Bartosz Borowik, a po przerwie strzelecki popis Futbalo wcale się nie zakończył. W drugiej części spotkania drogę do siatki ponownie znaleźli Stachurski, Budźko oraz Borowik, a ponadto do meczowego protokołu wpisał się Tomasz Koniczek. Honorową bramkę dla gości zdobył Witalij Pankratij.

W następnej kolejce Futbalo, które wciąż jest w grze o awans do Ekstraklasy, zmierzy się na wyjeździe z Futsalem Świecie, zaś Bonito Helios zagra w delegacji z Futsalem Szczecin.

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. Mrówka Mosina 19 9 3 0 16 48:111

Futbalo Białystok - Futsal Szczecin 7:1 (3:0)
Bramki: Hubert Stachurski (x2), Jakub Budźko (x2) i Bartosz Borowik (x2), Tomasz Koniczek - Witalij Pankratij

Bonito Helios Białystok - Team Lębork 6:5 (2:4)
Bramki: Mateusz Prolejko 6, Patrycjusz Gaffke 12 sam., Jakub Kozłowski 22, Alaksiej Vatkevich 28, Mateusz Rogowski 30, Bartosz Gołaszewski 36 - Dawd Łapigrowski 5, 6, Krystian Czerwionka 8, Patrycjusz Gaffke 16, 29