Znakomity występ podlaskiego zespołu. Lider pokonany

2023.01.21 19:48
To była dla koszykarskich drużyn z północno-wschodniej Polski bardzo udana sobota (21.01). Tur pokonał lidera z Pruszkowa, natomiast Żubry wygrały z Isetią.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Przed tygodniem Tur Basket Bielsk Podlaski zaliczył wpadkę, przegrywając na wyjeździe z Kolejarzem Basket Radom, ale już w 18. serii zmagań II-ligowi koszykarze trenowani przez Piotra Bakuna spisali się zdecydowanie lepiej. Rogata drużyna po niezwykle zaciętym i emocjonującym boju okazała się bowiem silniejsza od Znicza Basket Pruszków, czyli lidera rozgrywek (gr. B). Tur wygrał ważne starcie 81:78, a bohaterem gospodarzy został Łukasz Kuczyński, który dał swemu zespołowi 22 punkty. Wspomniany zawodnik grał w sobotę na bardzo wysokiej skuteczności. Kuczyński trafił 5 z 6 prób za 2 oczka oraz 4-krotnie oddał celny rzut z dystansu (6 prób).

Dobrze w 18. kolejce zaprezentowały się też Żubry, które walcząc wąskim składem (zagrało jedynie 7 zawodników), pokonały w hali UwB przy ul. Świerkowej Isetię WMSS. Zwycięstwo nie przyszło jednak białostoczanom łatwo. Goście w połowie pojedynku prowadzili różnicą aż 13 oczek, jednak w kwarcie numer 3 podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego przeprowadzili udany pościg, dzięki czemu po 30 minutach rywalizacji Żubry wygrywały 67:66. Ostatecznie klub ze stolicy Podlasia zwyciężył 85:81, a liderem białostoczan, jeżeli chodzi o zdobycze punktowe, był Szymon Jaworski (20 pkt).

W następnej serii zmagań oba zespoły z naszego województwa zagrają na wyjeździe. Tur zmierzy się z Probasketem Mińsk Mazowiecki, zaś Żubry powalczą z Lublinianką Basketball Lublin.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. Lublinianka Basketball Lublin 16 18 2-14

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Znicz Basket Pruszków 81:78 (17:19, 25:22, 17:21, 22:16)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (6 pkt), Bartłomiej Wróblewski (16 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (22 pkt), Szymon Urbański (2 pkt), Mikołaj Krakowiak (3 pkt), Wojciech Jakubiak (0 pkt), Aaron Weres (11 pkt), Marcin Marczuk (7 pkt), Pavel Karasevich (14 pkt)

Żubry Chorten Białystok - Isetia WMSS 85:81 (22:26, 17:26, 28:14, 18:15)
Żubry Chorten Białystok: Michał Bombrych (9 pkt), Patryk Milewski (8 pkt), Arkadiusz Zabielski (17 pkt), Andrzej Misiewicz (12 pkt), Mariusz Rapucha (19 pkt), Mateusz Niewiński (0 pkt), Szymon Jaworski (20 pkt)