Znalazła portfel i wyjęła z niego pieniądze. Po miesiącu do jej drzwi zapukała policja

2021.05.27 17:10
67-latka zabrała portfel z pieniędzmi tuż po tym, jak wypadł z kieszeni pokrzywdzonego, który szedł opłacić parking w centrum miasta. Kobieta wyjęła z niego pieniądze i złoty medalik. Usłyszała już zarzut w tej sprawie.
Znalazła portfel i wyjęła z niego pieniądze. Po miesiącu do jej drzwi zapukała policja
Fot: KMP Białystok

Policjanci z białostockiej "jedynki" zatrzymali kobietę, która przywłaszczyła blisko 7 tys. zł oraz złoty medalik.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia w centrum miasta. Tam, 59-letni białostoczanin wyszedł z auta, aby opłacić bilet parkingowy. W pewnym momencie wypadł mu z kieszeni portfel. Obserwująca całą sytuację kobieta, podniosła portfel i wyjęła z niego pieniądze wraz ze złotym medalikiem. Następnie portfel z dokumentami odłożyła na ławkę.

Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonego to ponad 7 tys. zł.

Śledczy z białostockiej "jedynki" ustalili, że to 67-letnia mieszkanka osiedla Białostoczek przywłaszczyła sobie pieniądze i medalik. Mundurowym pomogło nagranie z monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie.

W miniony wtorek (25.05), policjanci zapukali do mieszkania kobiety. Mundurowi w trakcie przeszukania znaleźli przywłaszczone pieniądze w kwocie blisko 5 tys. zł, które wkrótce trafią do prawowitego właściciela.

Tego samego dnia kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia rzeczy. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi jej kara do roku pozbawienia wolności.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

774 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39