Znamy już obsadę musicalu "Upiór w Operze"

2013.02.28 00:00
Damian Aleksander wcieli się w rolę Upiora w musicalu, którego premiera zaplanowana jest na 24 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W drugiej obsadzie wystąpi Łukasz Dziedzic.
Znamy już obsadę musicalu "Upiór w Operze"
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
Damian Aleksander i Paulina Krzemień, czyli Upiór i Christine

Postać Christine Daae zagrają na zmianę Paulina Janczak oraz Edyta Krzemień. Zarówno one, jak i Damian Aleksander doskonale znają swoje role z racji wcześniejszych i to wieloletnich przedstawień w "Upiorze w Operze" na deskach Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Po raz pierwszy w Białymstoku w postać Upiora wcieli się za to 31-letni Łukasz Dziedzic, od 2003 roku występujący na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, dwukrotnie brał też udział w przedstawieniach w Romie, ostatnio w musicalu "Les Miserables".

Role w "Upiorze w Operze" otrzymali także artyści OiFP, doskonale znani białostockiej publiczności, jak choćby Rafał Supiński (zagra Raoul de Chagny), którego białostocka publiczność poznała z roli Marka Lubicza w musicalu "Korczak", Anna Wolfinger (Carlotta Giudicelli) znana z roli Basi w musicalu "Korczak", Przemysław Borys (Ubaldo Piangi), w "Korczaku" Prześladowca, a także Tomasz Steciuk (III Upiór, Andre) odtwórca roli Korczaka w białostockim musicalu. Zagrają także Hania Różankiewicz, Anita Steciuk, Maciej Nerkowski, Magdalena Masiewicz.

Musical wyreżyseruje Wojciech Kępczyński, który także reżyserował produkcję w Teatrze Roma w 2008 roku.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1018 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39