Znamy kolejnych artystów Up To Date Festival. Kto pojawi się na scenie?

2022.06.15 18:49
Na początku września w Białymstoku odbędzie się Up To Date Festival. Z pewnością nie zabraknie wrażeń. Szczególnie, że organizatorzy zdradzili, kto zagości wówczas na scenie.
Znamy kolejnych artystów Up To Date Festival. Kto pojawi się na scenie?
Fot: Up To Date Festival

Organizatorzy Up To Date Festival postanowili uchylić rąbka tajemnicy i zdradzili kto pojawi się na scenie podczas wrześniowych koncertów. Na scenie zagoszczą: 1988, Antonina Nowacka, Vera Logdanidi b2b Laura BCR b2b Błażej Malinowski, Chloé Robinson, Daniel Szwed, Dave Clarke, DJ Overdose, Dold live, Holy Other live, Jazxing, Klawo, Krenz, Kuf, LCY, Lone, Miły ATZ,, MorElian, nthng, Pepe, julek ploski, Reptant, Salome, Serge, Simon Scott, Swayzee, Szafran, The Lady Machine, Thomas Köner, Truncate, Verlake.

To już drugie ogłoszenie artystów, którzy pojawią się na Up To Date Festival. W sumie znamy ich już 47.

Kilka słów o artystach

1998 - na najnowszej komplikacji autora pojawili się: asthma, Barto Katt, Berson, Cichoń, DJ Zeten, Gedz, Gicik A’mane, Hades, Hałastra, hermeneia, Kacha, Kosi, Kukon, Margaret, Mati Szert, Miły ATZ, Mokebe, m-eve, Nath, Onoe Caponoe, Ras, Rosalie., Scolop333ndra, Siwers, Sydoz, Szczyl, TONFA, Tymek, Wilku WDZ, Włodi, Zdechły Osa, Żyto, Secret Guest no1, Secret Guest no2 - kto z nich pojawi się na koncercie? To wciąż pozostaje tajemnicą.

Antonina Nowacka - jest to wokalistka oraz kompozytorka, która dużo uwagi poświęca temu, jak dźwięk wpływa na stan umysłu. Można być pewnym, że jej występ na białostockiej scenie będzie bardzo intrygujący.

Vera Logdanidi b2b Laura BCR b2b Błażej Malinowski - znany artysta na ukraińskiej scenie techno, francuska zaklinaczka winyli oraz “polski towar eksportowy” - taka współpraca musi zaowocować hipnotyzującym występem.

Chloé Robinson - zaprezentuje elektryczne sety, które zachwycą i bez wątpienia zapadną w pamięci.

Daniel Szwed - jeden z najbardziej charakterystycznych polskich perkusistów. Elektryfikuje
bębny, na bazie rytmu zapuszcza się w technoidalne formy i metaliczne powidoki. Jego twórczość balansuje na granicy elektroakustyki, metalu i industrialu.

Dave Clarke - nazywany także „baronem techno”, jego doświadczenie zawsze przekłada się na perfekcyjne występy.

DJ Overdose - Hip-hop, Miami bass, electro, italo, disco i różne międzygatunkowe mutanty - wszystko to zawiera się w muzycznym portfolio pochodzącego z legendarnej Hagi Overdose’a.

Dold live - doskonała szwedzka techno-energia, oryginalna prezentacja klasycznych brzmień zaprezentowana w porywających utworach.

Holy Other live - znany Manchesterski producent eterycznej muzyki bassowej. To, co tworzy doskonale wpisuje się w kanony współczesnej elektroniki.

Jazing - polski duet, który łączy znane dziedzictwo muzyczne z kosmicznymi poszukiwaniami.

Klawo - zasłynął singlem z 2021 pt. „Wdzięczność”, a już w lipcu tego roku będzie miał pełnoprawny longplay. Zespół tym samym dołączył do grona artystów wydawanych przez niezależny trójmiejski label Coastline Northern Cuts.

Krenz - młody artysta z Warszawy, który bardzo przemyślanie i dojrzale łączy wpływy muzyki klubowej, głównie brytyjskiego rodowodu (od dubstepu przez jungle)z gęstymi hiphopowymi instrumentalami.

Kuf - Szwedzki producent i DJ, współtwórca Arsenik Records. Wyznawca minimalizmu w muzyce.

LCY - nowy orędownik brytyjskiego podziemia, który zadebiutował na Bandcam w 2020 r. i od tej pory idzie przez muzyczny świat jak burza.

Lone - brytyjski artysta łączący tradycje brzmieniowe, płynące z inspiracji m.in. Boards of Canada czy Madlibem.

Miły ATZ - artysta pochodzi z Gniezna. Słuchaczom może kojarzy się z dwóch kolektywów: Undadasea oraz Święty Bass. Doskonale dobrane słowa, technika dopracowana w najmniejszym szczególe sprawiają, że wyróżnia się na rapowym podwórku.

Mor Elian - didżejka i producentka pochodząca z Tel Awiwu, a na co dzień mieszkająca w Berlinie. Znana jest ze świeżej, niejednoznacznej i mocno rytmicznej muzyki.

nthng - artysta operuje kilkoma nurtami, takimi jak: ambient, dub techno i trance. Wszystko w doskonałym połączeniu i świetnym brzmieniu.

Pepe. - polski producent, który tworzy muzykę z pogranicza elektroniki, ale eksperymentuje też z jazzem i klimatami songwriterskimi.

julek ploski - młody artysta tworzący muzykę świeżą i dojrzałą zarazem. Jego twórczość jest poniekąd wyzwaniem rzuconym w stronę słuchaczy.

Reptant - producent Melbourne, który występuje pod postacią złej jaszczurki o imieniu Reptant. Jego twórczość to konceptualne i współczesne podejście do muzyki tanecznej, łączące klasyczne brzmienia acid, electro i techno, wszystko z domieszką amen breaka.

Salome - artystka, która tworzy muzykę electro. Jest wspierana takie tuzy gatunku jak DJ Stingray czy Jensen Interceptor.

Serge - dj o ogromnym doświadczeniu, artysta najwyżej klasy, którego występy są na najwyższym poziomie.

Simon Scott - kompozytor multiinstrumentalista, inżynier dźwięku, perkusista zespołu Slowdive. bada twórcze metodologie nagrań terenowych, proces aktywnego słuchania, implikacje nagrywania świata przyrody za pomocą technologii oraz manipulację naturalnymi dźwiękami.

Swayzee - projekt zróżnicowany gatunkowo, chwytliwe i cięte piosenki zapadną w pamięć każdemu.

Szafran - producent i DJ, który swoje pierwsze kroki w świecie muzyki elektronicznej stawiał w bardzo młodym wieku. Jest otwarty na eksperymenty i świeże pomysły.

The Lady Machine - Brazylijka, weteranka sceny z ponad 20-letnim stażem. Jej klasycznie brzmiące techno przyniosło jej ogromną popularność.

Thomas Köner - klasyczna techno przestrzeń, która zawsze zachwyca.

Truncate - mistrz techno-undergroundu. W ostatnich latach można zauważyć, że jego twórczość oscyluje wokół parkietowego i energetycznego techno.

Verlake - producent i DJ, który pochodzi z Polski. Słynie z dojrzałej twórczości. Porusza się w okolicach hipnotycznego house'u w klimatach dubby, trippy, lo-fi.

Up To Date Festival odbywa się w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku, od ponad dekady UTDF odwiedza ponad 10 tys. gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich. Misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, electro, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39