Znamy pierwszych artystów Bialystok Up To Date Fesitval 2011!

2011.06.02 00:00
Looptroop rockers - podbijający świat raperzy ze Szwecji, Robert Hood - legenda muzyki techno i Biosphere - światowej sławy producent ambientu będą gwiazdami drugiej edycji Bialystok Up To Date Festival. Dwóm dniom koncertowym towarzyszą liczne wydarzenia dodatkowe takie jak: Ambient Park, warsztaty dj'skie czy Kino Up To Date.
Znamy pierwszych artystów Bialystok Up To Date Fesitval 2011!
Fot: materiały organizatora
Robert Hood - legenda sceny techno Detroit w Białymstoku!

Na wschodzie progres

- Zeszłoroczna, pierwsza edycja była zaskoczeniem dla wszystkich. Zestaw trzech scen muzycznych na których wystąpili: m.in. Abradab, Pezet, Małolat, Eldo, Sandwell District, Sunchase, Ebola w połączeniu z wyjątkową oprawą audiowizualną, zawodami bmx oraz performance'ami teatralnymi sprawił, że dla ponad 1000 osób zabrakło biletów - powiedział Michał Auricom Kowalczuk, jeden z organizatorów Up To Date.

W związku z tym, organizatorzy idąc za ciosem rozwijają koncepcję, misję i rozmach festiwalu. Pierwszą z nowości jest to, że finał wydarzenia został rozłożony na dwa dni. Lecz za nim wrześniowa kulminacja, odbędzie się szereg działań podgrzewających atmosferę, edukujących publiczność w zakresie muzyki elektronicznej, sztuki współczesnej, a także promujących Białystok i Podlasie. By być na bieżąco z festiwalowymi aktualnościami i chłonąć wszelkie nowinki należy czerpać z samego źródła, nowej strony internetowej: http://up2d8.pl/ oraz zaglądać na profil portalu społecznościowego Facebook: http://www.facebook.com/Up2DateFestival

Unikatowe gwiazdy festiwalu

Na Białystok Up To Date Festival 2011 wystąpią ekskluzywni artyści z najwyższej półki muzyki elektronicznej i hip-hopowej wybrani według specyficznego klucza.

Na scenie Hip - Hop zagrają Looptroop rockers, czyli raperzy ze Szwecji. Ekipa swoimi nagraniami i żywiołowymi koncertami sukcesywnie podbija Europę i świat. Po czterech albumach, kilkunastu singlach, oraz wielu pobocznych projektach, przychodzi czas na najnowszy album "Professional Dreamers" który to będą prezentować we wrześniu w naszym mieście. Natomiast polską scenę będą prezentować znani raperzy: Włodi, Eldo i Pelesona w projekcie Parias. Do Białegosotku przybędzie również Małpa z Torunia i łódzki raper Zeus.

Gwiazd wielkiego formatu nie zabraknie na scenach z muzyką elektroniczną. Po raz pierwszy w tej części Europy wystąpi Robert Hood - źródło techno, człowiek, którego twórczość odzwierciedla duszę Detroit. Od wczesnych lat 90-tych, kiedy będąc członkiem Underground Resistance zaczynał w duecie z Jeffem Millsem jako H&M, Hood ciężko pracuje na swój status jaki osiągnął właściwie już lata temu. Wydawnictwa dla Tresora, Axis, Music Man, Peacefrog oraz własnego labelu M-Plant to kamienie milowe w historii muzyki elektronicznej. Zagrał chyba już na całym świecie, teraz czas na Białystok.

Równie wielką indywidualnością, której występem może się chwalić Up To Date Festiwal 2011 jest Geir Jenssen - jeden z najbardziej cenionych na świecie producentów muzyki ambient, znany jako Biosphere. Album Substrata mieszkającego 400km od koła podbiegunowego Norwega uznana za dzieło wszech czasów! Poza środowiskiem fanów ambientu, Geir zyskał uznanie w muzyce filmowej. Utwór "Hyperborea: znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "The Tree of Life" z Bradem Pittem.

Oprócz "grubych ryb" wystąpią także wzrastające indywidua muzyki elektronicznej: Slugabed - którego twórczość jest połączeniem dubstepu i hip-hopu, Remarc - angielski król niesamowicie skomplikowanych partii perkusyjnych i głębokich basów, a także enigmatyczny Kassem Mosse z Niemiec, który tworzy energetyczne sety w klimatach house i techno.

Ambient Park i wydarzenia dodatkowe

15 sierpnia w ramach festiwalu ponownie odbędzie się pionierski projekt AmbientPark. Alejkami na Plantach popłyną kojące ambientowe dźwięki, które w zestawieniu z rozbudowanymi pro-ekologicznymi i kulturalnymi animacjami, oprawą wizualną stworzą oryginalną całość. Tego dnia ze specjalnym koncertem szykowanym na to wydarzenie wystąpi osobowość współczesnej muzyki elektronicznej. Co więcej, projekt Ambient Park będzie realizowany już 4 czerwca podczas Nocy Kultury w Lublinie.

Tak jak w roku ubiegłym, w ramach imprezy prowadzone będą cotygodniowe warsztaty DJ-skie na Węglowej. Początek 22 czerwca. Natomiast we wrześniu planowany jest pokaz filmów w stylu Up To Date.

Białystok Up To Date Festiwal organizuje Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalne Społeczne, agencja Audiosfera Pro, kolektyw Eastern Borderline Massive. BialystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

MAG

1775 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39