Znamy terminy egzaminów gimnazjalnych i maturalnych

2009.09.14 00:00
Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła terminy egzaminów w szkołach publicznych nad którymi trzyma pieczę.

Trzy dni egzaminowania gimnazjalistów
27 kwietnia 2010 roku o godzinie 9 rozpocznie się sprawdzian z wiedzy humanistycznej, z częścią matematyczno-przyrodniczą gimnazjaliści będą zmagać się dzień później, i następnego dnia, czyli 29 kwietnia, odbędzie się sprawdzian z języka obcego nowożytnego (do wyboru jest język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski oraz włoski). Uczniom, którzy kwietniu będą ściągać, bądź w inny sposób zakłócać przebieg testu przewidziano jego ponowne zdawanie między 8 a 10 czerwca.

Maturalny maj
Matury tradycyjnie odbędą się w miesiącu kwitnących kasztanów. Rozpoczną się 4 maja egzaminem z języka polskiego. Następnego dnia, po wielu latach przerwy, wszyscy abiturienci przystąpią do testu z matematyki. 6 maja przeprowadzony będzie sprawdzian z najchętniej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego. Inne terminy zdawania popularnych przedmiotów to: 10 - biologia, 13 - geografia, 17 - historia.

Część ustna egzaminu maturalnego przeprowadzana jest w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.

E.S.

1618 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39