Znana podlaska marka zwiększy zasięg na zachodzie kraju

2022.01.05 13:10
Marka sklepów Chorten będzie pojawiać się coraz częściej na zachodzie Polski. Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten została wiceprezesem nowej spółki Chorten PD założonej z Pro-Detalem, która będzie prowadzić ekspansję w 4 województwach.
Znana podlaska marka zwiększy zasięg na zachodzie kraju
Fot: Grupa Chorten

Dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie to regiony, które obejmie swym zasięgiem nowa spółka Chorten PD. Powstała dzięki zacieśnieniu współpracy podlaskiej Grupy Chorten i Pro-Detalu z Warszawy, od wielu lat konsolidujących sklepy polskich detalistów.

Od stycznia operatorem ponad 160 punktów handlowych, które dotąd działały pod skrzydłami obu podmiotów, będzie nowa spółka z siedzibą w Warszawie. Jej prezesem został Wojciech Zawieja, prezes zarządu Pro-Detalu, a wiceprezesem – Sylwia Olechno, członek zarządu Grupy Chorten i jej dyrektor generalna, która od 12 lat przewodzi tej inicjatywie kupieckiej.

Współpraca pomiędzy dwoma organizacjami trwała już od 2020 r., a wszystkie placówki handlowe mogły korzystać z warunków handlowych wynegocjowanych przez Grupę Chorten u producentów.

Nowa spółka odpowiadać będzie za koordynowanie współpracy z dotychczasowymi partnerami w 4 województwach na zachodzie kraju, jak również dalszą ekspansję na tym obszarze. Wszystkie placówki, których operatorem będzie Chorten PD, działać będą pod jednym szyldem z drzewem dębu doskonale znanym zwłaszcza na Podlasiu. Spółka będzie realizować politykę handlową całej Grupy Chorten działając na podstawie umów z producentami i realizując wspólne moduły centralne w publikowanych akcjach promocyjnych. Natomiast będzie posiadać autonomię w kwestii pozostałych akcji promocyjnych i zamówień pod nie.

- Ten model współpracy mamy już przetestowany ze spółkami Chorten Mazowsze, Chorten Północ, Chorten Radom oraz z Elitą Kupców na Pomorzu, prowadzącą sklepy Limonka. W ten sposób pokazujemy, że potrafimy się jednoczyć, by wspólnie walczyć o przyszłość polskiego handlu detalicznego - mówi Sylwia Olechno, wiceprezes spółki Chorten PD.

Obecnie w całej Grupie Chorten współpracuje już ponad 2150 sklepów niezależnych właścicieli w 16 województwach. Na Podlasiu działa ponad 350 placówek, a w jego stolicy blisko 100.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

917 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39