Znane są już terminy egzaminów w nowym roku szkolnym

2014.07.06 00:00
Znane są już terminy obowiązkowych egzaminów tj. sprawdzianu szóstoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz matury w roku szkolnym 2014/2015.
Znane są już terminy egzaminów w nowym roku szkolnym
Fot: sxc.hu

Chociaż wakacje dopiero się rozpoczęły i uczniom jeszcze nie w głowach powrót do szkolnych ławek, to Centralna Komisja Egzaminacyjna podała już terminy egzaminów, tj. sprawdzianu szóstoklasisty, egzaminu gimnazjalnego i matury w roku szkolnym 2014/2014. Są to egzaminy obowiązkowe i ogólnopolskie.

Pierwsi swój sprawdzian napiszą szóstoklasiści. Zmierzą się oni z językiem polskim, matematyką i językiem w... prima aprilis, czyli 1 kwietnia. Sprawdzian ma zweryfikować, czy szóstoklasiści radzą sobie z czytaniem, pisaniem i wykorzystywaniem zdobytej wiedzy w praktyce. Ci, którzy nie przystąpili do testu 1 kwietnia, mogą to zrobić 1 czerwca.

Z kolei gimnazjaliści zmierzą się z egzaminami w drugiej połowie kwietnia. Część humanistyczną, na którą składają się testy z wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, napiszą 21 kwietnia, natomiast do matematyczno-przyrodniczej podejdą 22 kwietnia. Na koniec - 23 kwietnia - gimnazjalistów czeka test z języka obcego. Terminy dodatkowe rozpoczynają się 1 czerwca.

Jak co roku, maj należy do maturzystów. Egzaminy rozpoczną się 4 maja i potrwają do końca miesiąca. Abiturienci jaką pierwszą napiszą maturę z języka polskiego. W kolejnych dniach, czyli 5 i 6 maja, odbędą się egzaminy z matematyki i języka angielskiego. Do matur poprawkowych będzie można podchodzić od 24uż sierpnia.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

664 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39