Znani sportowcy będą zachęcali do zostania dawcą szpiku

2016.05.20 08:13
W sobotę (21.05) znani sportowcy będą zachęcali, by zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Wszystko odbędzie się na stadionie miejskim w ramach akcji Fundacji Naszpikowani.
Znani sportowcy będą zachęcali do zostania dawcą szpiku
Fot: pixabay.com
Oddaj krew i spotkaj się ze sportowcami

Do zostania dawcami szpiku będą przekonywali znani sportowcy.

Od godz. 12.00 na parkingu głównym od ul. Słonecznej będą czekały liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W programie m.in. basen z piłeczkami, dmuchane miasteczko, euro bungee, balon, ergometry, kącik kreatywny dla dzieci, pokaz z zabawy z JUMPER-em, nauka pierwszej pomocy oraz konkursy.

Około godz. 17.00 na boisku bocznym rozpocznie się mecz Orłów Górskiego. Zagrają Kalinowski, Kraska, Ćmikiewicz, Dźwigała, Ciołek, Włodarczyk, Milewski, Domarski, Lato, Robakiewicz, Krygier, Dembiński, Żmuda i inni. Zmierzą się oni z drużyną Naszpikowanych, czyli Oldbojami z Białegostoku pod wodzą trenera Karalusa. W składzie tej drużyny znajdą się m.in. Lisowski, Chańko, Ambrożej, oraz Giedrojć. Dodatkowo ekipa złożona z wszystkich powyższych zawodników zagra z drużyną kibiców Jagiellonii.

Organizatorzy zachęcają do przyjścia, skorzystania z przygotowanych atrakcji i zapisania się do bazy kandydatów Polskiego Rejestru Dawców Szpiku. Podkreślają, że potencjalnych dawców szpiku jest w Polsce ciągle zbyt mało.

Oddając szpik, można uratować życie cierpiącym na choroby układu krwionośnego. Dawcą szpiku może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-50 lat.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1585 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39