"Żniwa 2021". Zakończyły się Międzynarodowe Manewry Techniczno-Medyczne

2021.06.05 19:22
Nieopodal Wasilkowa, na terenie Sanktuarium w Świętej Wodzie wczoraj i dzisiaj (4-5.06) odbyły się manewry techniczno-medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski i zagranicy.
"Żniwa 2021". Zakończyły się Międzynarodowe Manewry Techniczno-Medyczne
Fot: OSP Wasilków

Inscenizowane trudne sytuacje, małżeństwo wciągnięte w maszynę borującą, kierowca porażony prądem, urwane kończyny, złamania, krwotoki - rozległe obrażenia po wypadkach rolniczych - z tym wszystkim mierzyli się strażacy OSP.

Ćwiczenia zorganizowało Stowarzyszenie "Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce".

W manewrach brali udział ratownicy medyczni i strażacy ochotnicy z województwa podlaskiego, z Wielkopolski, Dolnego Śląsk. Obecni byli także goście z zagranicy, czyli obrona cywilna Włoch (Associazione Nazionale Vigili del fuoco in Congedo), strażacy z Ukrainy, Mołdawii, a także członkowie Czerwonego Krzyża ze Słowacji. W sumie około 200 osób.

Działania ćwiczebne były wykonywane w mieszanych zespołach, głównie nocą, do 7 rano. Na zakończenie odbył się strażacki pokaz dla mieszkańców.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1649 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39