Znów będą blokować

2006.05.05 00:00
Augustowianie znów będą blokować drogi wjazdowe do miasta. Jest to już piąta akcja w tym roku, podczas której ludzie chodzić będą z transparentami w dłoniach po przejściach dla pieszych i żądać rozpoczęcia budowy augustowskiej obwodnicy.

Protesty rozpoczną się o godzinie 11.00. Tak jak dotychczas augustowianie protestować będą w dwóch miejscach: na rondzie im. Solidarności, które znajduje się na wjeździe do miasta od strony Warszawy i Białegosotku oraz na alei Kardynała Wyszyńskiego, położonej na wjeździe od strony Suwałk.
Protesty potrwają półtorej godziny. W tym czasie o godzinie 12.00 na alei kardynała Wyszyńskiego, tuż obok protestujących ludzi odbędzie się także spotkanie z podlaskimi parlamentarzystami.

Wprawdzie Minister Środowiska dwa tygodnie temu wyraził zgodę na realizację inwestycji, jednak mieszkańcy Augustowa twierdzą, że nie jest to możliwe. Jan Szyszko postawił bowiem warunek, że pod Doliną Rospudy musi zostać wykopany tunel. Jest to jednak niezgodne z planem zagospodarowania miasta i co najważniejsze bardzo kosztowne, bo dwukrotnie zwiększy koszt całej inwestycji. Dlatego też Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Augustowa podjął decyzję, że blokady będą kontynuowane.


814 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39