Znów zaczynają od kampanii negatywnej

2019.04.18 13:56
W Białymstoku pojawiły się plakaty uderzające w polityków PiS, sponsorowane ze środków na kampanię Koalicji Europejskiej. Podobnie było przed wyborami samorządowymi.
Znów zaczynają od kampanii negatywnej
Fot: Ewa Reducha-Wiśniewolska

Znów plakaty

"Uwaga! Ucieka do Brukseli. Niech opowie o milionach dla swoich. Zatrzymaj PiS! Wybory 26 maja" - można przeczytać na sporym plakacie przedstawiającym Beatę Szydło. Pojawił się on na tablicy reklamowej stojącej obok al. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Niedaleko, przy rondzie u zbiegu ulic Jurowieckiej i Poleskiej, zobaczyć można natomiast Krzysztofa Jurgiela z dopiskiem "Niech opowie o dramacie rolników".

Billboardy są sponsorowane ze środków Koalicji Europejskiej i zostały ustawione w ramach przedsięwzięcia "Akcja ewakuacja", które ma na celu zwrócenie uwagi na 6 polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy startują do Parlamentu Europejskiego. Prócz Beaty Szydło i Krzysztofa Jurgiela, pojawią się na nich także Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Ryszard Czarnecki i Beata Mazurek.

To nie pierwszy raz kiedy Koalicja Europejska (wcześniej Koalicja Obywatelska lub Platforma) wykorzystują kampanię negatywną. Przed wyborami samorządowymi w Białymstoku pojawiły się billboardy przedstawiające m.in. Jarosława Kaczyńskiego z dopiskiem "PiS wziął miliony, a wszystko drożeje". Po drogach jeździły też "konwoje wstydu" informujące m.in. o premiach, jakie przyznali sobie ministrowie z PiS.

Listy gotowe

Najwidoczniej uznano, że zabiegi te przyniosły dobre skutki i także tym razem postanowiono postawić na ten rodzaj kampanii. Z "pozytywnych" założeń Koalicja Europejska utrzymuje, że w Europarlamencie chce walczyć o przywrócenie pozycji Polski w Europie, zniszczonej, ich zdaniem, przez 4 lata rządów PiS-u oraz wywalczenie większej ilości środków dla Polski.

Niedawno też zaprezentowano pełną listę osób, które wystartują z okręgu nr 3 (województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie) z listy KE. "Jedynką" jest Tomasz Frankowski. Poza nim województwo podlaskie reprezentują Bożena Kamińska (5. miejsce na liście)- posłanka PO od dwóch kadencji, Tadeusz Nowak z Partii Zieloni (7. miejsce), Jolanta Den (8. miejsce) - wicestarosta powiatu białostockiego oraz Marcin Bołtryk (9. miejsce) - radny z Hajnówki. Z województwa warmińsko-mazurskiego na liście jest także posłanka PSL Urszula Pasławska (2. miejsce), Władysław Mańkut z SLD (3. miejsce), Anna Wojciechowska z PO (4. miejsce), Joanna Michalska z PO (6. miejsce) oraz poseł PO Jacek Protas, który zamyka listę.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

Polecamy
Ishiki
Ishikial. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
www.ishiki.pl

Więcej informacji
1529 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39