Zobacz, jak wygląda nowy pojazd skonstruowany przez białostockich studentów

2014.06.30 00:00
Jak wygląda najnowszy bolid zbudowany przez studentów PB? Czym różni się od poprzednika? W jakich zawodach wystartuje? Między innymi odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć na otwartym spotkaniu, które odbędzie się już w ten wtorek (1.07).
Zobacz, jak wygląda nowy pojazd skonstruowany przez białostockich studentów
Fot: MC
Bolid skosntruowany rok temu przez studentów PB

CMS-02 to dzieło studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Od kilkunastu miesięcy konstruktorzy z drużyny Cerber MotorSport budują bolid, z którym latem tego roku wystartują w czterech edycjach zawodów Formula Student. To już drugi tego typu pojazd zbudowany przez studentów.

Prezentacja bolidu odbędzie się już jutro w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB. Wstęp wolny.

Warto wspomnieć, że pierwszy bolid żaków z PB w ubiegłym roku brał udział w zawodach Formula Student Germany 2013. Team Cerber MotorSport zajął 58. miejsce wśród bolidów studentów z całego świata i otrzymał nagrodę FSG Sportsmanship Aword – za sportową postawę. Zawody odbywały się na najsłynniejszym w Europie torze Formuły 1 w Hockenheim, w Badenii-Wittenbergii. Bolid białostockich studentów wystartował także w ubiegłym roku w zawodach Formula Student Hungary w Gyor.

Więcej szczegółów nt. spotkania: Prezentacja bolidu studentów PB

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1408 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39