Żółto-Czerwoni nie dali rywalowi z regionu żadnych szans

2022.08.18 09:25
Rezerwy Jagiellonii odniosły w środę (17.08) pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2022/2023. Białostoczanie pokonali Olimpię Zambrów.
Żółto-Czerwoni nie dali rywalowi z regionu żadnych szans
Fot: Jagiellonia Białystok

W pierwszych dwóch kolejkach Olimpia zgarnęła 4 punkty, natomiast drugi garnitur Dumy Podlasia nie zdołał dopisać do swego konta żadnych oczek. Mimo tego, że w nową batalię na szczeblu III ligi (gr. I) lepiej wszedł beniaminek, to jednak w Zambrowie - w bezpośrednim starciu ekip z naszego regionu - wyraźnie skuteczniejsza była Jagiellonia II Białystok. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Bartosz Wiktoruk, Andrzej Trubeha i Maciej Twarowski (x2), a kluczem do sukcesu okazały się stałe fragmenty gry. Podczas wyjazdowej potyczki na ławce rezerwowych Jagi zabrakło Adriana Siemieńca, który w tym samym czasie brał udział w kursie trenerskim.

- Przede wszystkim niezmiernie cieszę się z faktu, że w obliczu trudnej sytuacji, jaką były dwie ostatnie porażki i absencja trenera Siemieńca, zespół świetnie zrealizował nakreślony na mecz plan. Drużyna była bardzo skoncentrowana i zdeterminowana w osiągnięciu zamierzonego celu. W Zambrowie przede wszystkim byliśmy bardzo skuteczni w egzekwowaniu stałych fragmentów gry. Strzeliliśmy gola po rzucie karnym, a także dobrze bitych rzutach rożnych i wolnych. Zespół gospodarzy dłużej utrzymywał się przy piłce, ale my umiejętnie zamykaliśmy rywalom przestrzenie, zwłaszcza w bocznych sektorach boiska. Radość drużyny po końcowym gwizdku była bezcenna. Po to się trenuje. Kluczem do przełamania była bardzo dobra organizacja całego zespołu. Potrzebowaliśmy dobrego wyniku, który miejmy nadzieję będzie impulsem do kolejnych udanych występów i zwycięstw. Gratuluję zespołowi, przed nami kolejne wyzwania - mówił po wygranej w Zambrowie Mateusz Borzym, asystent Adriana Siemieńca.

W następnej kolejce piłkarskiej III ligi rezerwy Jagiellonii podejmą na swoim terenie Concordię Elbląg, natomiast Olimpia zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. W III lidze dojdzie do małych derbów Podlasia

Olimpia Zambrów - Jagiellonia II Białystok 0:4 (0:2)
Bramki: Bartosz Wiktoruk 6, Andrzej Trubeha 33, Maciej Twarowski 59k, 66

Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Skowron - Bartosz Ciborowski, Rafał Parobczyk, Kamil Zalewski, Jakub Jakimiuk, Kacper Głowicki, Patryk Malinowski, Adam Radecki, Rafał Kiczuk, Sebastian Pociecha, Marcel Bykowski

Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Kurzydłowski, Ozga, Czerech - Huczko (67' Wasilewski), Wiktoruk (75' Orpik), Matsui (67' Bayer), Pankiewicz - Twarowski (75' Wojdakowski), Trubeha (43' Samborski), Bortniczuk

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1189 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39