Żółto-Czerwoni ograli outsidera

2018.03.14 14:54
W środę (14.03) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrali wyjazdowy mecz z Wisłą Płock. Młodzi Jagiellończycy pokonali najsłabszy zespół w tabeli CLJ 3:0.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Niespodzianki nie było. W meczu 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok pewnie, bo 3:0, ograła w delegacji Wisłę Płock, co oznacza, że po zakończeniu wszystkich spotkań w tej serii gier podopieczni Tomasza Kulhawika, Hermesa i Piotra Grzybki wciąż pozostaną na drugim miejscu w tabeli.

Żółto-Czerwoni do wyjazdowego starcia przystąpili bez pauzującego za kartki Bartosza Bidy oraz leczących kontuzje Jakuba Konona, Mateusza Mikołajczyka i Mateusza Nikołajuka. Brak kluczowych ofensywnych zawodników nie przeszkodził jednak Dumie Podlasia.

Juniorzy starsi Jagi na prowadzenie wyszli już w 13. minucie, kiedy to podanie Kacpra Głowickiego wykorzystał Mateusz Nawrocki, pokonując w sytuacji sam na sam bezradnego golkipera gospodarzy. Dalsza część pierwszej połowy była wyrównana i wynik nie uległ w niej już zmianie.

Dużo lepiej Jagiellonia wyglądała po przerwie, co gracze z Podlasia potwierdzili, strzelając następne dwa gole. Najpierw w 59. minucie rywalizacji kolejny w tym meczu pojedynek oko w oko z Zielińskim na bramkę zamienił Kamil Huczko, a już zaledwie chwilę później było 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Głowicki, który otrzymał doskonałe zagranie od Zysika.

Kolejne spotkanie juniorzy starsi białostockiego klubu rozegrają 24 marca. Ich rywalem będzie plasująca się obecnie na czwartej lokacie Korona Kielce.

Aktualna tabela Centralnej Ligi Juniorów (gr. wschodnia): Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań

Wisłą Płock - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:1)
Bramki: Nawrocki 13, Huczko 59, Głowicki 64

Wisła Płock: Zieliński - Rosiak, Ogrodowski (70' Patora), Szczudliński, Tomaszewski, Krajewski, Osmański, Bieńkowski, Jeznach (68' Mroczkowski), Sobczak (66' Stępczyński), Szczutowski (79' Janczak)

Jagiellonia Białystok: Niezgoda - Gołaszewski, Ozga, Asatiani, Zysik – Głowicki (88' Borowik), Tabor, Bogusz (83' Kostyk), Huczko (72' Chyrchała) - Nawrocki – Łapiński (83' Romanowicz)