Żółto-Czerwoni są w dołku. Na zwycięstwo czekają od połowy grudnia

2023.02.12 13:31
Występująca w FOGO Futsal Ekstraklasie Jagiellonia Białystok zaliczyła 5. ligowe spotkanie bez zwycięstwa z rzędu. W sobotę (11.02) podlaska ekipa zremisowała u siebie z FC Reiter Toruń.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Jagiellonia miała w sezonie 2022/2023 walczyć o play-offy, ale realizacja tego celu może być bardzo trudna, gdyż białostoczanie od kilku tygodni notują wyraźną zniżkę formy. Ostatni raz Żółto-Czerwoni po komplet punktów sięgnęli 18 grudnia, gdy udało im się pokonać 4:3 Legię Warszawa. W styczniu zespół z północno-wschodniej Polski doznał 2 porażek i zanotował 2 remisy, a i luty nie rozpoczął się najlepiej, bo w sobotę Jagiellonia nie zdołała pokonać FC Reiter Toruń.

W trakcie rozgrywanej w hali Mechaniaka potyczki kibice zobaczyli tylko 2 gole. Najpierw, w 7. minucie, do siatki trafili goście, po czym gospodarze systematycznie dążyli do wyrównania. Napór Jagi był widoczny zwłaszcza w drugiej połowie. Żółto-Czerwoni w końcu zdołali umieścić piłkę w bramce, konkretnie uczynił to z rzutu karnego Cristian Neme, ale na więcej białostoczan stać już nie było, w efekcie czego starcie zakończyło się rozczarowującym remisem 1:1.

W następnej kolejce Jagiellończycy o przełamanie złej passy powalczą w Łodzi. Przeciwnikiem podlaskiej ekipy będzie Widzew.