Żonkilowa kwesta. Wrzuć symboliczną złotówkę i pomóż chorym maluchom

2017.03.18 11:42
Posadzone jesienią żonkile już nieśmiało wschodzą. To znak, że zbliża się wiosna, a wraz z nią - "żonkilowa kwesta". Wszystkie zebrane datki zostaną przekazane na Domowe Hospicjum dla dzieci.
Żonkilowa kwesta. Wrzuć symboliczną złotówkę i pomóż chorym maluchom
Fot: materiały prasowe

W niedzielę (19 marca) na terenie prawosławnych parafii w Białymstoku, Supraślu, Wasilkowie, Czarnej Białostockiej i Zabłudowie będzie można spotkać wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im" oraz członków Bractwa Prawosławnego z puszkami kwestowymi. W zamian za datki, każdy darczyńca otrzyma żonkila symbolizującego nadzieję.

Zbiórka jest pierwszym etapem 7. edycji kampanii społecznej "Pola Nadziei", w ramach której zbierane są środki na Domowe Hospicjum dla Dzieci. Kulminacja "żonkilowej kwesty" nastąpi zaś 21 maja, kiedy to na ulicach, placach oraz w sklepach i galeriach handlowych w Białymstoku i wielu podlaskich miastach każdy będzie mógł dorzucić swoją złotówkę.

W tegorocznej odsłonie ogólnopolskiej kampanii społecznej, którą w woj. podlaskim od początku koordynuje Fundacja "Pomóż Im", uczestniczy ponad 100 instytucji z całego regionu - głównie szkół i przedszkoli, które organizują charytatywne kiermasze, wystawy i koncerty, a dochód z nich wspomaga hospicjum dla dzieci.

Ważnym elementem każdej kolejnej edycji tego przedsięwzięcia są spotkania edukacyjne przeprowadzane dla dzieci i młodzieży. Rozmowy z uczniami to okazja do uwrażliwiania na los drugiego człowieka już od najmłodszych lat. Co roku Fundacja organizuje specjalny kurs dla osób zainteresowanych zaangażowaniem się w wolontariat. Rozpocznie się on 5 kwietnia i można już zgłaszać się do udziału.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39