Żonkilowe Pola Nadziei znów zakwitną w mieście

2011.10.19 00:00
Posadzeniem żonkili przed Wyższą Szkołą Administracji Publicznej rozpoczęto tegoroczną edycję ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". Akcję po raz drugi w Białymstoku organizuje Fundacja "Pomóż Im" prowadzącą Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Jej celem jest rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej w społeczeństwie.
Żonkilowe Pola Nadziei znów zakwitną w mieście
Fot: sxc.hu

Znakiem rozpoznawczym akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Elementem kampanii jesiennej "Pól Nadziei" jest sadzenie żonkili w okresie w wybranych miejscach wokół szkół, przedszkoli, uczelni i urzędów. W ten sposób w Białymstoku w ubiegłym roku powstało około 80 żonkilowych "Pól Nadziei". Przypominały one o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wiosną między 12 marca a 27 maja 2012 roku, wraz z zakwitnięciem żonkili, zostanie przeprowadzona główna akcja "Pól Nadziei", w ramach której zorganizujemy kursy dla wolontariuszy, konkursy (plastyczny, poetycki i fotograficzny, na biżuterię żonkilową), pokaz filmowy, kwesty uliczne z wręczaniem darczyńcom kwiatów żonkili. Zwieńczeniem kampanii będzie koncert finałowy (27 maja 2012r.) podczas którego zostaną wyróżnieni wszyscy, którzy włączyli się w akcję.

Rok 2011 został nazwany Rokiem Wolontariatu, dlatego też tegoroczne działania są ukierunkowane na promowanie i zachęcanie do czynnego wolontariatu. Przez bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka uczymy się otwartości, wrażliwości na potrzeby innych i przede wszystkim wykorzystujemy swój potencjał, by nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.polanadziei.bialystok.pl/

MAG

1277 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39