Zostań ekspertem od kultury Podlasia. Nowy kierunek na UwB

2016.07.26 08:10
W nowym roku akademickim Uniwersytet w Białymstoku poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Na Wydziale Filologicznym pojawi się nowy kierunek - Literatura i kultura Podlasia. Edukacja-animacja-promocja.
Zostań ekspertem od kultury Podlasia. Nowy kierunek na UwB
Fot: Kamila Ausztol

Literatura i kultura Podlasia. Edukacja-animacja-promocja to kierunek skierowany szczególnie do tych, którzy przygotowują się do pracy w placówkach edukacyjnych, instytucjach kultury, administracji samorządowej, turystyce i rekreacji, mediach oraz marketingu lub już są tam zatrudnieni i chcą podnieść swoje kwalifikacje, wzbogacając je o wiedzę na temat podlaskiego regionu.

W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak Edukacja regionalna, Współczesna literatura regionu, Region w sieci, Społeczeństwo pogranicza, Sztuka społeczna, Narzędzia promocji regionu, Wystąpienia publiczne i kultura dyskusji oraz szereg innych, które łączą wiedzę z praktycznymi umiejętnościami.

Program studiów zapewnia też możliwość doskonalenia posiadanej wiedzy i wzbogacenia jej o aspekt regionalny, co jest przydatne niemal w każdej profesji - pozwala wykorzystać lokalny potencjał i zasoby kulturowe miejsca, rozumianego zarówno w mikro-, jak i makroskali.

Zajęcia będą prowadzić osoby, które na co dzień działają na rzecz regionu w różnego typu instytucjach oraz nauczyciele akademiccy, którzy nie tylko mają w swoim dorobku badania regionalne, ale też kreują życie kulturalne na Podlasiu.

Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni różnych kierunków studiów, posiadających tytuł licencjata, magistra lub magistra inżyniera. Zapisy trwają od 1 lipca do 15 września.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1283 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39