Zostań numerem 1 na 4. PKO Białystok Półmaraton

2016.02.28 14:21
15 maja ulicami naszego miasta ponownie przebiegnie tłum biegaczy. Oprócz sportowej rywalizacji organizatorzy 4. PKO Białystok Półmaratonu wraz z Fundacją Spartanie Dzieciom przygotowali niecodzienną akcję.
Zostań numerem 1 na 4. PKO Białystok Półmaraton
Fot: Kamil Trzeciak Photography

Na licytację Allegro trafił właśnie pakiet startowy numer 1. Cała kwota uzbierana podczas aukcji zostanie przekazana na potrzeby 7-letniej Julki Mariankowskiej z Białegostoku, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

- Zwycięzca aukcji będzie honorowym uczestnikiem tegorocznego półmaratonu. Mamy nadzieję, że licytacja będzie bardzo zacięta i owocna – mówi Grzegorz Kuczyński, dyrektor 4. PKO Białystok Półmaratonu.

Udział w białostockim półmaratonie zapowiedział już odział charytatywnych biegaczy. 30 Spartan, jak zwykle w pełnym rynsztunku bojowym, z włóczniami i tarczami w rękach oraz hełmami na głowach, przebiegnie morderczy dystans. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel i zebrać dla Julki jak najwięcej pieniędzy.

Po raz pierwszy Spartanie Dzieciom zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do charytatywnego biegania razem z nimi. Każdy zainteresowany może pobiec razem z grupą w stroju Spartanina i wesprzeć całą akcję. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie Sprartanie Dzieciom.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1476 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39