Zrozumieć jazz. Koncert Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio [ZDJĘCIA]

2022.01.17 08:08
Współczesny jazz jest trudną muzyką. To improwizacja, duża dowolność interpretacji. W niedzielny wieczór (16.01) w Klubie Fama można było wysłuchać jazzowych dźwięków w wykonaniu Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio.
Zrozumieć jazz. Koncert Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Trzej panowie wykonywali utwory własnego autorstwa. Muzyka Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio jest niepowtarzalna. Saksofon, kontrabas i perkusja brzmią ze sobą spójnie. Trio prezentuje świeżą i oryginalną twórczość. Ich gra to jakby naturalny puls, mocny, gęsty od dźwięków i rytmu, a jednocześnie nie jest ona pozbawiona swobody i nieprzewidywalności.

Często jazz nie jest rozumiany. Jest on intrygujący, może się podobać, jednak aby go prawdziwie usłyszeć – trzeba odbierać ten styl muzyczny na wielu płaszczyznach.

W koncercie Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio zabrakło pewnej "iskry". Czegoś, co by porwało w muzyczne sidła i nie dawało w spokoju opuszczać salę. Czegoś, co by zaciekawiło i po czym oczekiwałoby się na więcej i mocniej. Koncert był dobry, przyzwoity, jednak muzyczna energia nie rozpaliła, pozostawiała raczej w poczuciu obojętności.

Koncert odbył się w ramach cyklu Jazz na BOKu.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1234 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39