ŻubrOFFka. Festiwal ma nową oprawę graficzną [wideo]

2011.10.17 00:00
Duet Kijek/Adamski odpowiada za nową identyfikację wizualną Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka.
ŻubrOFFka. Festiwal ma nową oprawę graficzną [wideo]
Fot: materiały Białostockiego Ośrodka Kultury
Za nową oprawę graficzną festiwalu ŻubrOFFka odpowiada duet Kijek/Adamski

Pięć lat istnienia festiwalu - w tym roku odbędzie się już szósta edycja - Białostocki Ośrodek Kultury i działający przy nim DKF "GAG" postanowili uczcić nową oprawą graficzną. Odpowiada za nią duet Kijek/Adamski, który stworzył na potrzeby festiwalu nowe logo i czołówkę. Nowa oprawa oddaje dynamiczny rozwój festiwalu oraz jego energię i siłę. Dowodzi także, że ŻubrOFFka jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, jest miejscem spotkań twórców otwartych na świat, ludzi, posiadających poczucie humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory.

Nową czołówkę festiwalu można obejrzeć tutaj.

Festiwal odbędzie się w dniach 7-11 grudnia. Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury przypomina, że na filmy czekają tylko do 1 listopada. W ramach festiwalu przewidywane są następujące konkursy - w formule międzynarodowej: Okno na Wschód i Cały ten świat; w formule krajowej: amatorzy, studenci i niezależni. Grand Prix festiwalu to 2000 euro, I nagrody w każdy konkursie to 1000 euro. Dodatkowo w każdym konkursie przewidziano II i III nagrody (nagrody pieniężne albo sprzęt filmowy).
 
Specjalne miejsce na liście nagród zajmuje Nagroda Dzikiego Żubra, czyli Nagroda Publiczności. A że publiczność festiwalu jest wyjątkowa i liczna (ok. 3000 osób podczas ubiegłorocznej edycji), organizatorzy imprezy wierzą, że nagroda trafi w ręce twórcy, którego dzieło poruszy widzów nie tylko na Podlasiu, ale także na całym świecie. Specjalnymi nagrodami uhonorowane zostaną także najlepsze animacja, dokument i fabuła.

andy

1532 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39