ŻUBROFFKA. Zapisz się na warsztaty reportażu komórkowego

2011.11.29 00:00
Cezary Ciszewski i Emanuela Osowska z ruchu filmowego "Miasto w Komie" poprowadzą warsztaty reportażu komórkowego. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w ramach festiwalu ŻUBROFFKA.
ŻUBROFFKA. Zapisz się na warsztaty reportażu komórkowego
Fot: materiały BOK

"Warsztaty komórkowe" to warsztaty z techniki realizacji filmów i reportaży przy użyciu telefonu komórkowego. Ich celem jest edukacja, a także wyrażenie tożsamości środowisk lokalnych poprzez obraz oraz przygotowanie uczestników do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Ruch komórkowy to nowy język filmowy i jednocześnie narzędzie dostępne każdemu, pozwalające na nieskrępowaną twórczość i wypowiedź, znacznie większą niż powszechnie dostępne kamery cyfrowe. Spontanicznie w całej Polsce powstają grupy reporterów i filmowców, prezentujących rzeczywistość przefiltrowaną przez swoją wrażliwość. "Miasta w Komie" to multimedialna, wolna scena, którą tworzy filmowa, reporterska i fotograficzna wizja "komórkowców".

Cezary Ciszewski jest reżyserem, dziennikarzem, aktywistą. Twórcą Telewizji Obywatelskiej i ruchu filmowego "Miasta w Komie". Wprowadził do telewizji pierwszy program, w całości kręcony telefonem komórkowym, uznany za najoryginalniejszy program telewizyjny w Europie (Circom 2008). Prezes fundacji Monte Wideo i Foto, pomysłodawca Festiwalu Filmów Komórkowych "Miasta w komie". Jego film komórkowy "Warszaffski walczyk" wyróżniono na francuskim Pocket Films Festival.

Warsztaty odbędą się od 8 do 10 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 79a. Koszt to 25 zł (ilość miejsc ograniczona). Szczegółowe informacje i zapisy: kino@bok.bialystok.pl lub tel. 85742 23 70.

Zajęcia organizuje Białostocki Ośrodek Kultury (współorganizatorem jest MDK). Warsztaty odbywają się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, który rusza już 7 grudnia. Patronujemy imprezie.

Szczegółowy program:
Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

andy

1712 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39