Żubry lepsze od Byków. Rogata drużyna wygrała 18. mecz w sezonie!

2024.02.04 10:31
Białostockie Żubry mają za sobą kolejną ligową potyczkę i znów zakończyła się ona dla Podlasian zwycięstwem. W sobotę (3.02) zespół trenowany przez Krzysztofa Kalinowskiego wygrał na wyjeździe z drużyną Speed sport Zec Byki Wołomin.
Fot: Adrianna Zawadzka

Enea Żubry Chorten Białystok ponownie górą. Tym razem ekipa z północno-wschodniej Polski okazała się lepsza od Byków. Gospodarze z Wołomina dobrze weszli w sobotnią rywalizację, gdyż pierwsza kwarta zakończyła się ich zwycięstwem 20:12, lecz białostoczanie szybko wzięli się w garść i później to podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego byli na parkiecie stroną dominującą. Już w połowie spotkania Żubry prowadziły różnicą 10 oczek, a po 30 minutach zmagań rogata drużyna wygrywała aż 63:44. Ostatecznie goście ze stolicy Podlasia triumfowali 91:76, a najlepiej punktującym zawodnikiem w białostockim zespole był Karol Obarek. Koszykarz ten zapisał na swym koncie 17 oczek.

W sobotę do walki o II-ligowe punkty przystąpili też gracze Tura. Bielszczanie po emocjonującym meczu pokonali w delegacji Isetię Białołęka Warszawa 95:87, a bohaterem podlaskiej drużyny został Patryk Milewski - autor 24 punktów w całym spotkaniu.

W następny weekend ekipy z naszego regionu zagrają we własnych halach. Żubry w hicie kolejki podejmą Energę Basket Warszawa, zaś Tur zmierzy się z innym zespołem z samego czuba tabeli, a więc Zniczem Basket Pruszków.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr B)
16. MKS Ochota Warszawa 21 23 2-19

Speed sport Zec Byki Wołomin - Enea Żubry Chorten Białystok 76:91 (20:12, 11:29, 13:22, 32:28)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (13 pkt), Maciej Bębeniec (8 pkt), Krystian Tyszka (12 pkt), Hubert Wyszkowski (8 pkt), Karol Obarek (17 pkt), Bartosz Strażewicz (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (14 pkt), Tomasz Deja (8 pkt), Mikołaj Styczeń (9 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

Isetia Białołęka Warszawa - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 87:95 (25:23, 18:24, 22:30, 22:18)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (9 pkt), Jakub Grigoruk (15 pkt), Łukasz Kuczyński (16 pkt), Jan Lipiński (1 pkt), Mikołaj Krakowiak (5 pkt), Maciej Kurzyna (0 pkt), Patryk Milewski (24 pkt), Wojciech Jakubiak (5 pkt), Aaron Weres (10 pkt), Marcin Marczuk (10 pkt)