Żubry znów to zrobiły! Jest 22. zwycięstwo w tym sezonie

2024.02.26 12:11
Białostockie Żubry w 26. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) nie zawiodły. Rogaty zespół ze stolicy Podlasia wygrał w delegacji z Kolejarzem Basket Radom, dzięki czemu na koncie drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Kalinowskiego są już 22. triumfy.
Fot: Adrianna Zawadzka

W 26. serii zmagań Żubry udały się do Radomia na mecz z miejscowym Kolejarzem Basket. Wyraźnym faworytem potyczki byli oczywiście znajdujący się na podium goście, którzy w starcie weszli wyśmienicie, o czym świadczy fakt, że już po kilku minutach rywalizacji białostoczanie wygrywali 21:12. Później gospodarze się jednak odgryźli i inauguracyjna kwarta ostatecznie zakończyła się skromnym prowadzeniem Żubrów 23:21.

Na początku drugiej części spotkania Kolejarz Basket Radom wciąż dotrzymywał kroku białostoczanom, lecz po celnych rzutach Wyszkowskiego, Zabielskiego oraz Stycznia rogata drużyna odskoczyła od przeciwnika, dzięki czemu później ekipie z północno-wschodniej Polski grało się już łatwiej. Z czasem przewaga Żubrów urosła do takiego rozmiaru, że wynik meczu w ostatniej kwarcie był już niezagrożony. Koniec końców białostocki zespół wygrał 88:71, a bohaterami gości zostali Krystian Tyszka oraz Mikołaj Styczeń. Obaj zawodnicy zdobyli w niedzielny (25.02) wieczór po 21 punktów.

Dzień wcześniej na parkiet w Warszawie wyszli zawodnicy Tura, ale bielszczanie w rywalizacji z wiceliderem, czyli Energą Basket, nie byli w stanie sprawić niespodzianki. Drużyna Rafała Króla przegrała w stolicy kraju 74:86, doznając tym samym 8. porażki w tym sezonie.

W następnej kolejce oba podlaskie kluby zagrają u siebie. Żubry podejmą Bank Spółdzielczy Mińsk Mazowiecki, zaś Tur stoczy bój ze Startem Lublin.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

16. MKS Ochota Warszawa 26 29 3-23

Kolejarz Basket Radom - Enea Żubry Corten Białystok 71:88 (21:23, 13:24, 15:21, 22:20)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (2 pkt), Maciej Bębeniec (4 pkt), Jakub Więcko (2 pkt), Krystian Tyszka (21 pkt), Hubert Wyszkowski (4 pkt), Karol Obarek (6 pkt), Bartosz Strażewicz (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (17 pkt), Tomasz Deja (11 pkt), Mikołaj Styczeń (21 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

Energa Basket Warszawa - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: 86:74 (21:13, 24:24, 24:14, 17:23)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (3 pkt), Jakub Grigoruk (2 pkt), Łukasz Kuczyński (23 pkt), Jan Lipiński (3 pkt), Mikołaj Krakowiak (10 pkt), Pavlo Bondarenko (5 pkt), Wojciech Jakubiak (5 pkt), Aaron Weres (12 pkt), Marcin Marczuk (8 pkt), Mariusz Rapucha (3 pkt)