Żuk, kombajn i nie tylko. Szkoła wyprzedaje sprzęty za grosze

2024.04.09 07:05
Zespół Szkół Rolniczych ponownie wyprzedaje sprzęty. Chętni mogą zakupić m.in. prasę, samochód czy kombajn. Jeżeli szkole uda się sprzedać wszystkie maszyny, do kasy trafi co najmniej 80 tys. zł.
Żuk, kombajn i nie tylko. Szkoła wyprzedaje sprzęty za grosze
Fot: Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku

Ponowna wyprzedaż sprzętu

Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku kontynuuje swoje starania w kierunku sprzedaży zbędnego sprzętu, otwierając kolejny przetarg. Jest to okazja dla rolników i przedsiębiorców do pozyskania wysokiej jakości sprzętów. Choć te maszyny i pojazdy służyły w procesie edukacyjnym przyszłych rolników, ich aktualna zbędność w szkole otwiera możliwość wykorzystania ich w innych obszarach działalności.

Warto zauważyć, że lista sprzętu różni się od poprzedniego przetargu, który miał miejsce w marcu. Co więcej, ceny wywoławcze niektórych maszyn zostały obniżone w porównaniu z poprzednią rundą przetargową, co może stanowić dodatkową zachętę dla potencjalnych nabywców.

Co można kupić?

Na liście sprzętu wystawionego na sprzedaż przez Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku znajdują się różnorodne maszyny i pojazdy.

Prasa SIPMA Z-569/1

Szkoła wyprzedaje sprzęty rolnicze


Pierwszym z oferowanych sprzętów jest prasa z 2002 roku, która od lat służyła w procesie nauczania przyszłych rolników. Po przeprowadzeniu wnikliwej wyceny, powołany do tego celu rzeczoznawca ustalił wartość tej ruchomości na kwotę 18 250 zł brutto.

Cena wywoławcza tej maszyny została ustalona na kwotę 13 687,50 zł, co stanowi znaczną obniżkę w porównaniu do jej rzeczywistej wartości. To z pewnością stanowi atrakcyjną okazję dla potencjalnych nabywców, którzy mogą liczyć na zakup wysokiej jakości sprzętu rolniczego w konkurencyjnej cenie.

Osoby zainteresowane zakupem prasy muszą również zdeponować wadium w wysokości 1 825 zł.

Zbiornik Schładzający 1600 l

Szkoła wyprzedaje sprzęty rolnicze


Kolejnym sprzętem na liście oferowanej przez Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku jest zbiornik schładzający o pojemności 1600 litrów. Po ocenie stanu technicznego i wartości użytkowej tego zbiornika, rzeczoznawca oszacował jego wartość na kwotę 7 900 zł brutto.

Cena wywoławcza została ustalona na 5 925 zł, co stanowi trzy czwarte wartości szacunkowej ruchomości. Jest to cena atrakcyjna i konkurencyjna, która może zainteresować szerokie grono potencjalnych nabywców poszukujących wysokiej jakości sprzętu w przystępnej cenie.

Aby wziąć udział w przetargu na ten zbiornik, osoby zainteresowane muszą uiścić wadium w wysokości 790 zł.

Kombajn rolniczy marki BIZON

Szkoła wyprzedaje sprzęty rolnicze


Oferowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku kombajn rolniczy marki BIZON, model Z-140, to ruchomość o bogatej historii i potencjale. Pomimo pewnych niedoskonałości, jak uszkodzony silnik, nadal może stanowić wartościowe narzędzie dla rolników poszukujących solidnego sprzętu do prac polowych.

Rok produkcji tego kombajnu datowany jest na 1996 rok. Pomimo pewnych mankamentów technicznych, wartość tej maszyny została rzetelnie oszacowana przez powołanego do tego celu rzeczoznawcę, który ustalił jej wartość na kwotę 72 967 zł brutto. Cena wywoławcza tego kombajnu została ustalona na kwotę 54 725,25 zł, co stanowi trzy czwarte wartości szacunkowej ruchomości.

Aby wziąć udział w przetargu, zainteresowani muszą wpłacić wadium w wysokości 7 296,70 zł.

Samochód FS LUBLIN ŻUK A07

Szkoła wyprzedaje sprzęty rolnicze


Chętni mogą zakupić również samochód marki FS Lublin, model Żuk A07 2.5t w wersji A07H Lux. Wyprodukowany został w 1995 r.

Pomimo pewnych śladów użytkowania, wartość tego pojazdu została rzetelnie oszacowana przez powołanego rzeczoznawcę, który ustalił ją na kwotę 5 300 zł brutto. Cena wywoławcza pojazdu wynosi 5 300 zł.

Aby wziąć udział w przetargu na ten samochód, zainteresowani muszą wpłacić wadium w wysokości 530 zł. Jest to standardowa procedura mająca na celu zabezpieczenie interesów sprzedającego. Wpłata wadium gwarantuje uczciwość procesu przetargowego oraz zobowiązuje do uczciwego uczestnictwa w aukcji.

Kto może zakupić maszyny?

Przetarg odbywa się w formie pisemnego składania ofert i jest prowadzony przez wyznaczoną komisję, której zadaniem jest przygotowanie, przeprowadzenie i rozstrzygnięcie procesu.

Aby wziąć udział w przetargu, należy przeczytać ograniczenia dotyczące uczestnictwa. Jak się okazuje, osoby związane z dyrekcją i kierownictwem Zespołu Szkół Rolniczych, członkowie komisji przetargowej oraz ich najbliżsi krewni nie mogą uczestniczyć w tym procesie. Jest to zabezpieczenie mające zapewnić uczciwość i bezstronność przetargu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mają na to czas do 16 kwietnia do godziny 12:00. W formie pisemnej muszą złożyć dokumenty na adres siedziby Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, który znajduje się przy ulicy Księdza Stanisława Suchowolca 26 w Białymstoku.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1308 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39